Nejlépe ve SP: 1. (7×)
Web: denise-herrmann.de
Sociální sítě: Facebook, Instagram

Příběh

Denise Herrmannová je důkazem toho, že se z běžkyně na lyžích může i v pozdějším věku stát úspěšná biatlonistka.

Běhu na lyžích se Herrmannová věnovala až do roku 2016, do svých 27 let. Její doménou byly především sprinty, ve kterých se několikrát probojovala na stupně vítězů. Největšího úspěchu se dočkala na olympiádě v Soči, kde vybojovala bronzovou medaili s německou štafetou.

Po sezóně 2015/16 oznámila přestup k biatlonu. A jen během svých prvních čtyř sezón v prostředí tohoto sportu posbírala Němka více úspěchů než ve své běžkařské kariéře.

Na mezinárodní biatlonové scéně se Herrmannová poprvé ukázala v IBU Cupu a hned svůj první závod vyhrála. Průlom ve Světovém poháru zaznamenala ve své druhé sezóně, když oslavila první vítězství, které navíc obhájila v následném stíhacím závodě.

Doposud Herrmannová vyhrála sedm individuálních závodů. Skvělou bilanci má také na světových šampionátech. Mistrovství světa v biatlonu se zatím zúčastnila jen dvakrát, z žádného však neodjížděla s prázdnou a může se pyšnit bohatou medailovou sbírkou. Má jedno zlato, tři stříbra a jeden bronz.

Mezi její největší úspěchy patří také zisk křišťálového glóbu za sprint, který v sezóně 2019/20 na poslední chvíli vyfoukla Wiererové.

Že je skvělou běžkyní a ostatní biatlonistky jí na trati budou stačit jen stěží, ukazovala od začátku. V posledních dvou sezónách však dokázala vylepšit a zrychlit svou střelbu. Díky tomu se ve Světovém poháru usadila v elitní desítce, v sezóně 2019/20 byla dokonce třetí.

V následující sezoně přišel mírný ústup ze slávy, Herrmannovou na pozici německé jedničky vystřídala Franziska Preußová. Se svým rychlým během má však Herrmannová stále potenciál zasáhnout do bitvy o křišťálový glóbus.

Text: Tereza Papoušková
Poslední aktualizace: 28. 12. 2021