Datum narození: 20. 10. 1996Místo narození: x
Bydliště: VčelákovKlub: SKP Kornspitz Jablonec
Výška: xVáha: x
[aps-social id=”65″]

Pochází z městysu Včelákov na Chrudimsku. Jako prvňáček začínal v Hlinsku s během na lyžích a v osmé třídě si poprvé zkusil biatlon. U něj už zůstal, i když je paradoxní, že se vždycky opíral spíš o střelbu. Ve volném čase rád jezdí na kole nebo na snowboardu. Přezdívá se mu Žemla.

Kariéra

2012/2013

Zúčastnil se Mistrovství světa juniorů v Obertilliachu. Jeho nejlepším výsledkem bylo 36. místo ve vytrvalostním závodě dorostenců.

2014/2015

Druhá účast na Mistrovství světa juniorů byla velmi úspěšná. V běloruském Raubiči patřil k nejlepším dorostencům, ve sprintu skončil 11. a ve stíhačce dokonce 9.

2015/2016

První rok mezi dorostenci přinesl první medaili. Na Mistrovství světa juniorů v Cheile Gradistei přispěl k bronzu české štafety. Sám byl 27. ve sprintu a 24. ve stíhačce.

2016/2017

Během sezóny absolvoval na juniorské úrovni 12 závodů a ani v jednom nevypadl z elitní desítky. V Novém Městě na Moravě se stal juniorským mistrem Evropy ve stíhačce. Na Mistrovství světa juniorů v Osrblie byl čtvrtý se štafetou, pátý ve stíhačce a šestý ve sprintu.

2017/2018

Vstup mezi dospělé se mu povedl. Kvůli zdravotním problémům sice neabsolvoval tolik závodů, ale na IBU Cupu v Osrblie zazářil pátým a dvanáctým místem.

2018/2019

Nepodařilo se mu navázat na výsledky z minulého ročníku. Povedl se mu supersprint v Obertilliachu, ze kterého vytěžil 11. příčku, ale jinak se trápil běžecky a body sbíral poskrovnu.

Poslední aktualizace: 21. 7. 2019