Home > Novinky > Arnd Peiffer musel po těžkém pádu ve stíhačce do nemocnice

Arnd Peiffer musel po těžkém pádu ve stíhačce do nemocnice

Arnd Peiffer

Arnd Peiffer

Foto: Arnd Peiffer (© ARD)

Velmi těžký a hrůzostrašný pád měl během včerejšího stíhacího závodu německý biatlonista Arnd Peiffer. Ve sjezdu ztratil rovnováhu a narazil hlavou do stromu.

Peiffer byl ihned převezen do nemocnice, kde byl ošetřen s mírným otřesem mozku, pohmožděninami na hrudi a tržnými ranami v obličeji. Později byl propuštěn a vrátil se do hotelu.

„Lékařská péče na místě byla excelentní. Arnd teď potřebuje pár dní odpočinku. Nicméně předpokládáme, že může v pondělí společně s týmem odletět domů,“ sdělil lékař německého týmu Klaus Marquardt.

Jako první se k Peifferovi dostal německý asistent trenéra Andreas Stitzl. „Byl jsem opravdu v šoku, když tam ležel. Sníh byl plný krve. Byl dlouhý v jednom z náročných sjezdů, zapotácel se, ztratil rovnováhu a letěl střemhlav do stromu,“ řekl Stitzl pro ARD s tím, že svému svěřenci poskytl první pomoc.

Verfolgungsrennen in Presque IsleDer Ausgang der Verfolgungswettbewerbe in Presque Isle wurde zur Nebensache:Der Schock über den Sturz von Arnd Peiffer saß bei den Beteiligten tief. Wir fassen die Ereignisse dieses turbulenten Tages zusammen.

Zveřejnil(a) Biathlon im Ersten dne 12. únor 2016

Arndu Peifferovi přejeme brzké zotavení.

Zdroje: ARD, sport1.de

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *