Home > Novinky > Biatlonistou roku se poprvé stal Michal Krčmář

Biatlonistou roku se poprvé stal Michal Krčmář

Michal Krčmář

Českému biatlonu vládle po čtyřech letech mužská ruka. Michal Krčmář byl včera ve Foru Karlín vyhlášen poprvé v kariéře biatlonistou roku a navázal tak na vítězství Ondřeje Moravce. U fanoušků uspěla Veronika Vítková.

Pořadí v anketě Biatlonista roku

1. Michal Krčmář

Tím nejlepším biatlonistou roku zvolili členové Českého svazu biatlonu Michala Krčmáře. Byl tím nejúspěšnějším Čechem na Zimních olympijských hrách, když vybojoval stříbro ve sprintu a sedmé místo ve vytrvalostním závodě.

Michal Krčmář a Veronka VítkováFoto: Michal Krčmář a Veronka Vítková (Autor: Petr Slavík)

2. Veronika Vítková

Podle slov Krčmáře mělo vítězství připadnout spíš Veronice Vítkové. Na olympiádě brala bronz a sedmé místo, ale vedle toho se třikrát ve Světovém poháru prosadila na třetí místo a celkově skončila osmá.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

3. Markéta Davidová

Poslední rok mezi juniorkami si Markéta Davidová užila. Nejprve šokovala 15. a 18. místem na Zimních olympijských hrách a pak si odvedla svou práci i na Mistrovství světa juniorů. Ve sprintu brala stříbro a v následné stíhačce už byla ze všech nejlepší.

Markéta DavidováFoto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

4. Ondřej Moravec

Rozjezd Ondřeje Moravce byl pomalejší, ale skvělé výsledky se přesto dostavily. Třeba druhé místo v Ruhpoldingu nebo jedenáctá a dvanáctá příčka na olympiádě v Pchjongčchangu.

Ondřej MoravecFoto: Ondřej Moravec (Autor. Petr Slavík)

5. Tomáš Krupčík

Ve Světovém poháru ukořistil Tomáš Krupčík jen pár bodů, ale skvěle načasoval formu směrem k Mistrovství Evropy. Z italského Ridnaun si odvezl stříbro z vytrvalostního závodu.

Tomáš KrupčíkFoto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)


Další kategorie

Biatlonista roku podle čtenářů iDNES.cz: Veronika Vítková

Čtenáři webu iDNES.cz měli tentokrát jiný názor než členové Českého svazu biatlonu. Podle nich si v olympijské sezóně vedla lépe Veronika Vítková, která tak za sebou nechala druhého Michala Krčmáře. Další pořadí zůstalo beze změn.

Talent roku: Vítězslav Hornig

Vítězslav Hornig ukázal svůj talent na obou vrcholných podnicích loňské sezóny. Čerstvě 19letý borec nejprve vybojoval bronz na Mistrovství Evropy juniorů v Pokljuce. Uspěl i ve světové konkurenci v Otepää, kde přispěl ke stříbru dorostenecké štafety a sám dojel třetí ve sprintu.

Vítězslav HornigFoto: Vítězslav Hornig (Autor: Jiří Zaňát)

Skokan roku: Markéta Davidová

Málokdo čekal, že progres Markéty Davidové bude tak bleskový. V Pchjongčchangu si počínala jako ostřílená biatlonistka, vůbec nepřipomínala tu nevyzpytatelnou střelkyni z předešlého roku. Udělala velký krok vpřed.

Trenér roku: Ondřej Rybář

Rozlučka šéftrenéra Ondřeje Rybáře se povedla. Přes počáteční kritiku se mu nakonec dostalo uznání za to, jak se jeho svěřenci prezentovali pod pěti kruhy. Dobře dopadla i druhá důležitá mise – udržení kvóty pěti mužů a žen pro příští sezónu.

Ondřej RybářFoto: Ondřej Rybář (Autor: Jiří Zaňát)

Síň slávy: Stanislav Řezáč

Dlouhý potlesk vestoje si na galavečeru užil Stanislav Řezáč, který zamířil do síně slávy. Jako trenér je podepsán pod prvním českým zlatem z Mistrovství světa, o které se v roce 1993 postarala štafeta žen. Pod rukama mu prošla i taková jména jako Jan Matouš, Ivan Masařík nebo syn Stanislav Řezáč mladší. V domovském Jablonci nad Nisou navíc stále předává své zkušenosti biatlonovým talentům.

Hlavní foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “Biatlonistou roku se poprvé stal Michal Krčmář

  1. Jak uvažují bafuňáři je záhada. Nemám nic proti Krčmářovi a cením si jeho úspěchů, ale přece jen za celou sezonu byla Vítková jednoznačně lepší. U Tomáše Krupčíka opakuji: nepochopím PROČ nejel na olympiádu – zvláště když se ukázalo, že si umí načasovat formu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *