Home > Preview > SP Pokljuka 2016: Startovní listiny štafet

SP Pokljuka 2016: Startovní listiny štafet

Iliev, M. Fourcade, Krčmář

Druhý díl Světového poháru v Pokljuce uzavřou letošní premiérové štafety mužů (11:15) a žen (14:30). A obě české čtyřky by se měly řadit k favoritům.

Štafeta mužů
11. 12. | 11:15
cze Šlesingr, T. Krupčík, Moravec, Krčmář
Startovní listina

Mezi muži by si to o výhru měly rozdat hlavně štafety Norska, Ruska a Francie. Norům sice bude scházet Johannes Bø, ale Bjørndalen či Svendsen jsou zárukou úspěchu. Naopak Rusové nasadí to nejlepší. Jelisejev, Babikov a Cvetkov jsou v životní formě a o výkonnosti Antona Šipulina taky nemusíme pochybovat. Týmově by měli být Francouzi trochu níže, ale Martin Fourcade.

Dobré šance mají i svěřenci Michaela Málka. Michal Šlesingr bude tentokrát na pozici rozjížděče, kde se mu v minulosti dost dařilo. Na druhém úseku se dá očekávat vznik ztráty kvůli slabšímu běhu Tomáše Krupčíka, ale kvalitní střelba by ji mohla eliminovat. Ondřej Moravec si tentokrát střihne třetí úsek a prestižní pozici finišmana přenechá Michalu Krčmářovi.

Nahoře zřejmě budou i Němci, za které pojedou mladík Dorfer či střelecky se trápící Doll. Slušná forma zdobí Švýcary či Ukrajince. To obvykle favorizovaní Rakušani se nenachází v ideálním rozpoložení.

Štafeta žen
11. 12. | 14:30
cze Puskarčíková, Charvátová, Vítková, Koukalová
Startovní listina

Tři stabilní biatlonistky a Laura Dahlmeierová na závěr. To dělá z Němek největšéí favoritky štafety. V případě dobré střelby Lucie Charvátové by vážným kandidátem na výhru mohla být i Česká republika. Svou životní formu bude chtít tradičně na prvním úseku prodat Eva Puskarčíková. Pak pojede zmiňovaná Charvátová, která předá Veronice Vítkové. Roli finišmanky tentokrát obdržela Gabriela Koukalová.

Velká očekávání jsou i od Francie. trochu rizikovější ale budou úseky Anaïs Chevalierová a Célie Aymonierové. Tradičně na vyrovnanost a dobrou střelbu bude chtít spoléhat Ukrajina, kterou posílí v IBU Cupu zářící Anastasija Merkušynová. Týmovost bude nejdůležitější rovněž pro Švédsko.

Rusky budou potřebovat přesnou střelbu, běžecky se totiž spíše trápí. Norsko může doufat v další dobrý výkon Marte Olsbuové, ale ještě před tím to musí vyjít třem jejím kolegyním. Otázkou je výkonnost oslabené Itálie, která překvapivě zařadila Dorotheu Wiererovou již na druhý úsek.

Foto: Iliev, M. Fourcade, Krčmář (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *