Home > Novinky > V rolích vlajkonošů budou i Martin Fourcade či Emil Hegle Svendsen

V rolích vlajkonošů budou i Martin Fourcade či Emil Hegle Svendsen

Martin Fourcade

Čtyři biatlonisté a jedna biatlonistka ponesou na pátečním slavnostním zahájení Zimních olympijských her v Pchjongčchangu vlajku své země. Komu se dostalo této pocty?

Jedinou vlajkonoškou je Olena Pidhrušná, členka zlaté ukrajinské štafety ze Soči. V této sezóně se jí ale tolik nedaří a pravděpodobně ani nezasáhne do sobotního sprintu.

Právě kvůli němu se biatlonistky včetně Veroniky Vítkové z ceremoniálu omlouvaly. Slavnostní nástup totiž skončí až v noci. To muži budou závodit až neděli, přesto někteří ani tak na ceremoniálu nebudou. Třeba Ondřej Moravec.

Nebude každopádně chybět dvojnásobný olympijský šampion Martin Fourcade, který v roli vlajkonoše naváže na svého krajana Vincenta Defrasna. Ten nesl francouzskou vlajku ve Vancouveru.

Pravděpodobně na svých posledních hrách bude rolí vlajkonoše poctěn Emil Hegle Svendsen. V nabitém norském týmu pro něj hovořila sbírka čtyř zlatých medailí z olympijských her. Svendsen se tak zařadí po bok Magnara Solberga, Eirika Kvalfosse a Liv Grete Skjelbreidovou Poiréeovou.

Litvu na slavnostním zahájení povede Tomas Kaukėnas. V devítičlenné výpravě baltské země půjde o největší hvězdu, vždyť v Soči si 27letý závodník vyjel 23. místo. Biatlon je v Litvě navíc velmi populární, vlajku nesl už při premiérové účasti v roce 1992 Gintaras Jasinskas.

Posledním vlajkonošem do party bude tak trochu nečekaně Marius Ungureanu. Rumunskou vlajku už měla třikrát v rukou Éva Tófalviová, ale teď ji předá o 15 let mladšímu parťákovi. Největším úspěchem Ungureana je zlato z Mistrovství světa v letním biatlonu v kategorii juniorů v roce 2015.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *