Home > Téma > 10 zajímavostí o Darji Domračevové

10 zajímavostí o Darji Domračevové

Darja Domračevová

Běloruská ikona, pilná studentka nebo vášnivá designérka. I tak by se dala popsat jedna z nejlepších biatlonistek všech dob Darja Domračevová. Tady je pár věcí, které jste o ní možná nevěděli.

1) Pochází z Minsku, ale 15 let prožila v ruské Ňagani, nedaleko Chanty-Mansijsku. Její maminka zde byla hlavní architektkou.

2) Po vzoru staršího bratra se dala v roce 1992 na běh na lyžích. O 7 let později začala s biatlonem, jako jedna z prvních v nově otevřené biatlonové škole v Ňagani.

3) Narodila se pět let před koncem Sovětského svazu a v mládežnických kategoriích reprezentovala Rusko. V roce 2004 si splnila svůj velký sen a přešla pod vlajku milovaného Běloruska.

4) Studovala sportovní management na univerzitě v Ťumeni, ale později přešla na management ekonomiky a cestovního ruchu na univerzitě v Minsku. Bakalářskou práci psala na téma reklama v cestovním ruchu.

5) Jeden bakalářský titul Darji nestačil. V roce 2009 začala na Běloruské státní ekonomické univerzitě studovat další obor, ekonomické právo. Studium dokončila o 6 let později.

6) V roce 2009 se jí povedl komický přehmat. Přijížděla v čele na druhou ležku hromadného startu v Oberhofu, jenže začala střílet vestoje. Závod pak vzdala.

7) Jako první a dosud jediná biatlonistka ovládla v roce 2014 prestižní anketu Evropská sportovkyně roku. Vděčí za to hlavně zisku tří zlatých medailí na Olympiádě v Soči.

8) Je držitelkou nejvyššího běloruského vyznamenání. Titul Hrdina Běloruska dostává ten, kdo „vykoná velké skutky ve jménu svobody, nezávislosti a prosperity Běloruské republiky.“

9) Má vlastní značku designového oblečení, které sama navrhuje. Na jejím e-shopu si tak můžete koupit originální trička, čepice nebo šátky. (Odkaz na e-shop)

10) Na břehu „Minského moře“ se tyčí nový dům, který pro ni navrhl bratr Nikita. Je tak možné, že toto místo bude jednou domovem pro ni, jejího manžela Oleho Einara Bjørndalena a dceru Xenii.

Foto: Darja Domračevová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *