Home > Téma > Biatlonová loučení: Alexis Bœuf

Biatlonová loučení: Alexis Bœuf

Alexis Bœuf

Alexis Bœuf

Foto: Alexis Bœuf (FB stránka A. Bœufa)

Celý francouzský tým byl šokován, když Alexis Bœuf na konci loňského roku, už během sezóny, oznámil konec své kariéry. Vždyť mu bylo teprve 28 let.

Brzký konec dvou velkých talentů

Rodák z Chambéry platil za velký talent francouzského biatlonu. S tímto sportem začal v roce 2000. O 6 let později se účastnil Mistrovství světa juniorů v americkém Presque Isle a získal se štafetou zlaté medaile.

Členem francouzského kvarteta mimo jiné byl i Vincent Jay. Olympijský vítěz z Vancouveru taktéž předčasně ukončil svou kariéru, dokonce o dva roky dřív než Bœuf. Pro Francii velká škoda.

Výborný vstup do Světového poháru

Vstup do Světového poháru měl Bœuf poměrně impozantní. V sezóně 2007/2008 nejprve dojel ve sprintu v Pchjongčchangu na 38. místě (v té době bodovala jen nejlepší třicítka) a v následné stíhačce už bral premiérové body za velmi dobrou 16. příčku.

Dvě sezóny čekal mladý Francouz na překonání oné 16. pozice. To se mu povedlo v Antholzi a zrovna z toho bylo první pódium – třetí místo.

První výhra mezi dospělými

Svou jedinou výhru dosáhl Bœuf v sezóně 2010/2011, když ovládl stíhací závod v Presque Isle. Že by osudové středisko? Tenhle ročník se mu celkově velmi vydařil, vždyť na Mistrovství světa v Chanty-Mansijsku vybojoval bronz se smíšenou štafetou a ve Světovém poháru si připsal krom výhry i jednu třetí příčku.

Hezké vzpomínky má Bœuf i na Mistrovství světa 2012. V Ruhpoldingu se s francouzskou štafetou radoval ze stříbrných medailí.

Krásné vzpomínky na Nové Město na Moravě

Zisk stejného kovu ze stejné disciplíny přišel i o rok později v Novém Městě na Moravě. Na Českou republiku bude Alexis však vzpomínat s ještě o něco větších úsměvem, neboť střibro získal i se smíšenou štafetou a navíc se mu dařilo i individuálně. Ve sprintu dojel 6. a ve stíhačce 8. V celkovém pořadí Světového poháru obsadil i díky druhé příčce z Östersundu životní 17. pozici.

Smutní parťáci

Olympijská sezóna 2013/2014 mu sice nevyšla, ale nikoho ani nenapadlo, že by mohla být jeho posledním kompletním ročníkem. Rozhodnutí o ukončení kariéry, jež oznámil 12. prosince po 87. místě ve sprintu v Hochfilzenu, nesli jeho kolegové z reprezentace velmi těžce.

A co stálo za tak brzkým koncem? Bœufovi už biatlon nepřinášel tolik radosti a raději chtěl směřovat svůj život jinam.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *