Home > Doporučujeme > České biatlonisty čeká na úvod přípravy Chorvatsko a Mallorca. Chystají se změny

České biatlonisty čeká na úvod přípravy Chorvatsko a Mallorca. Chystají se změny

Markéta Davidová

Po volnějším dubnovém režimu se čeští biatlonisté naplno pustili do přípravy na novou sezónu, jejímž vrcholem bude únorové Mistrovství světa v italském Antholzi. Oproti loňsku dozná příprava několika změn.

Rozpolcené hodnocení sezóny

„Není to na sebevraždu, ale vyskakovat si také nemůžeme,“ zhodnotil uplynulý ročník pro web Českého svazu biatlonu trenér mužů Zdeněk Vítek a zároveň hledal příčiny ne zcela uspokojivých výsledků. „Řekl bych, že to bylo zčásti způsobené přípravou. Ta první část, do podzimních testů, se nám podle mě vydařila. Potom jsme asi moc přitlačili na pilu a takto to dopadlo. Ale bylo tam víc věcí.“ Podle Vítka mohlo hrát roli, že se český tým až příliš soustředil na techniku běhu i na úkor silových tréninků.

Navíc se přecházelo na norský model přípravy, kde hrají prim dlouhé tréninky v nižší intenzitě. Na to mohli někteří sportovci hůře zareagovat, hovořilo se o tom mimo jiné ve spojitosti s Veronikou Vítkovou. „Je důležité, abychom tohle v budoucnu podchytili,“ je si vědom trenér žen Egil Gjelland.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

I jeho hodnocení sezóny je trochu rozpolcené. „Něco bylo dobré, něco ne. Udělali jsme nějaké změny, také bylo potřeba holky pořádně poznat. Jak pracují, jak reagují na trénink. To bylo v této sezóně hlavní. V tuto chvíli už se díváme dopředu,“ říký Gjelland s tím, že za rok české biatlonistky dobře poznal a nyní se jim bude moct věnovat víc po individuální stránce.

Začátek přípravy v Jablonci a pak za teplem

Český tým zahájil přípravu tento týden v Jablonci nad Nisou. Ženy se sešly už v pondělí, muži absolvovali první společný trénink ve středu. Na prvním srazu ještě scházeli Ondřej Moravec a Michal Šlesingr, který bude mít individuálnější režim i z toho důvodu, že v létě očekává narození druhého potomka.

A tým mužů v současné chvíli tvoří kromě dvou nejzkušenějších reprezentantů Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Jakub Štvrtecký a Adam Václavík. V B týmu jsou Milan Žemlička a Ondřej Hošek, na některé soustředění budou trenéři brát i juniory Vítězslava Horniga a Mikuláše Karlíka.

Tým žen je momentálně poskládaný ze šestice Markéta Davidová, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Lucie Charvátová a Ludmila Horká. Anna Tkadlecová se bude připravovat s juniorským týmem. Rozdělení na A a B tým bude teprve oznámeno.

Čeští muži se v úterý 14. května vydají na 12denní soustředění do chorvatské Delnice, ženy odcestují už v pondělí 6. května na Mallorcu, kde budou pobývat 10 dní. Ve stabilním počasí budou oba týmy najíždět tréninkové kilometry na kolech a na kolečkových lyžích.

V současné chvíli se ladí podoba realizačního týmu a také finální plán přípravy. Podle předběžných zpráv by se Češi měli na přelomu července a srpna zúčastnit norského Blinkfestivalenu, na kterém tradičně startují kromě domácí reprezentace i ta francouzská či švédská.

Zdroj: biatlon.cz
Hlavní foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

6 thoughts on “České biatlonisty čeká na úvod přípravy Chorvatsko a Mallorca. Chystají se změny

  1. Myslím,ze by prospěla přítomnost Kabiny Koukalovi. Je kamarádka,snaživě a na rozdíl od Vítkově nikdy neúspěch nevěděla na ostatní. Jen řekla to,co už veřejnost cítila z rozhovoru Vítkově. M

  2. Myslím,ze by prospěla přítomnost GabinyKoukalove.Je kamarádskasnaživaa na rozdíl od Vítkově nikdy neúspěch nesvadelana ostatní. Jen řekla to,co už veřejnost cítila z rozhovoru Vítkově. M

  3. z biathlonu se stal sport jako další sport cz- funkcionářských vyžírků- co pane Rybáři, pokud se nepletu tak jste před minulou sezonou sdělil a snad i zapřisáhl ( ke komu ) , že nebudete již vyjíždet tolik do zahraničí s týmem – a hle , byl jste snad všude , k čemu, proč , co je vlastne dnes za Vaši napln práce, aha – jezdit, kecat a dnes již nic nedělat, nemít žádnou zodpovednost a bavit se – skvělé . A další – co tam, dělá stařeček Šlesinger , proč je stále v A-týmu, děděk nad hrobem co již nikdyx neujede nevystrílí , myslíte že jsme tupci co tomu nerozumí . A doufáme , že se nevrátí do týmu ta podrazačka , namalovaná kraslice ducha mdlého až žádného, česky se tomu říká blbka Koukalová , at si kouká svým Koukalem třeba z okna do hnoje a ne do repre .

    1. No vidím že je tady spousta trenérů ale úspěch se nedostaví od židle s pc . Když bude mít výsledky v tréninku nevidím zařadit do A týmu kohokoli kdo na to momentálně má.

  4. číst reakce nějakého BeeWee je zážitek. když Koukalová vyhrávala kdy se jí zachtělo tak se
    jistý BeeWee pochcával radostí po každém závodě.

  5. Souhlas s panem Josefem. Do komentářů přispívá jeden odborník za druhým. Kdo z nich něco podobného dokázal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *