Home > Novinky > Český tým bude v Oberhofu bez Vítkové, vrací se Václavík a Jislová

Český tým bude v Oberhofu bez Vítkové, vrací se Václavík a Jislová

Veronika Vítková

Kouč českých žen Zdeněk Vítek se musí vypořádat s velkým oslabením. Kvůli chřipce bude v Oberhofu chybět Veronika Vítková. Mužům se zdravotní problémy vyhnuly a ustálenou čtveřici doplnil navrátilec do týmu Adam Václavík.

Bez Vítkové a s Jislovou

Nucená pauza zrovna během závodů v Oberhofu je pro Veroniku Vítkovou velmi nepříjemná. Vždyť právě v německém středisku prožila před dvěma lety nejlepší momenty své kariéry. Nejprve dovezla k vítězství českou štafetu, pak poprvé v kariéře vyhrála i mezi jednotlivci a přidala ještě druhou příčku v hromadném startu.

„Veronika prodělala klasickou chřipku doprovázenou vysokými teplotami. Už pomalu začíná s přípravou. Uvidíme, jak rychle se vrátí do formy. V Ruhpoldingu už bychom ji potřebovali do štafety,“ řekl pro oficiální web Českého biatlonu Zdeněk Vítek.

Zdravotní trable neminuly ani Evu Puskarčíkovou, ta ale naštěstí v sestavě nechybí. Stejně jako Gabriela Koukalová, Lucie Charvátová a Jessica Jislová, která se blýskla 8. místem v posledním závodě IBU Cupu. Kouč Vítek tak bude moci využít služeb jen čtyř reprezentantek. Pro Ruhpolding ale uvažuje i o povolání juniorky Markéty Davidové.

Návrat Václavíka

To kouč českých mužů Michael Málek má mnohem více důvodů ke spokojenosti. „Po třetím kole Světového poháru měl drobné žaludeční potíže Ondra Moravec. Nyní jsou ale všichni kluci zdraví.“

V sestavě pro Oberhof tak najdeme všechny opory plus Adama Václavíka, který na krátko vypadl z áčka. Dobré 10. místo a kvalitní běh v IBU Cupu mu však byly vstupenkou zpět mezi elitu. Trenér Málek ale nevylučuje změny v týmu pro závody v Ruhpoldingu a v Antholzi, které budou spolu s Oberhofem klíčové pro nominaci na Mistrovství světa. Klíčovými faktory budou výkonnost a zdraví.

Na poslední zastávce IBU Cupu v Ridnaun se vedle Václavíka vedlo i bratrům Krupčíkům. Mladší Matěj byl dokonce 7. ve vytrvalostním závodě a začíná se hlásit o premiéru ve Světovém poháru. A pak je tu Lukáš Kristejn, který se představil už v Novém Městě na Moravě.

Česká nominace pro Oberhof

Ženy: Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková

Muži: Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr, Adam Václavík

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Veronika Vítková (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *