Home > Novinky > Dahlmeierová je opět nemocná. Promluvila i o možném brzkém konci kariéry

Dahlmeierová je opět nemocná. Promluvila i o možném brzkém konci kariéry

Laura Dahlmeierová

Laura Dahlmeierová

Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Brzký konec kariéry jako v případě slavné krajanky Magdaleny Neunerové? Teprve 22letá vycházející hvězda světového biatlonu Laura Dahlmeierová už podobné myšlenky má.

„Ještě si nejsem jistá. Konec by mohl být celkem rychlý. Nemyslím si, že bych sport dělala věčně. Je to brutální zátěž. Teď mě to strašně baví, ale někdy jste fyzicky i psychicky v koncích. Nejde vydržet mnoho let na nejvyšší úrovni. Aspoň já toho nejsem schopna,“ svěřila se Němka deníku Sport Bild.

Dahlmeierová by chtěla v životě stihnout ještě hodně věcí a o jedné má naprosto jasno: „Chci podniknout vysokohorskou expedici v Nepálu.“

Nyní bude mít nějaký čas na přemýšlení, neboť kvůli nachlazení vynechá sprint a stíhací závod v Antholzi. Stejně je na tom i její krajanka Maren Hammerschmidtová. Na marodce je navíc stále Franziska Preußová, takže v německém výběru zbývají už jen Franziska Hildebrandová, Miriam Gössnerová, Vanessa Hinzová a Karolin Horchlerová. Připomeňme, že Dahlmeierová už letos kvůli nemoci přišla o úvodní tři závody Světového poháru.

Zdroje: Sport Bild, ARD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *