Home > Novinky > Dračev rezignoval na post prezidenta Ruské biatlonové unie. Jeho nástupcem je Majgurov

Dračev rezignoval na post prezidenta Ruské biatlonové unie. Jeho nástupcem je Majgurov

Viktor Majgurov je novým prezidentem Ruské biatlonové unie. Jako jediný kandidát uspěl v sobotních mimořádných volbách. Předcházela jim rezignace dosavadního prezidenta Vladimira Dračeva.

Dračev poslancem na plný úvazek

Dračev, který je zároveň poslancem Státní dumy, měl na sobotní zpravodajsko-volební konferenci v Chimkách obhajovat křeslo prezidenta Ruské biatlonové unie (RBU), místo toho ale ve čtvrtek oznámil svou rezignaci.

Tu zdůvodnil v oficiálním prohlášení na webu RBU. „Dnes, po přijetí změn v Ústavě Ruské federace, je zřejmé, že je nutné plně se soustředit na zákony, které jsou spojené s těmito úpravami. Dodatečné břemeno ve Státní dumě mi tedy nedává příležitost soustředit se na práci v Ruské biatlonové unii. Nemůžu tomu dát všechno, co bych měl, zejména s ohledem na přípravu našeho týmu na Zimní olympijské hry v roce 2022,“ napsal Dračev.

45 hlasů ze 45

Majgurov tak byl jediným kandidátem na prezidenta. Ke zvolení potřeboval dvě třetiny hlasů, nakonec pro něj jednomyslně hlasovalo všech 45 delegátů.

„Stanovil jsem si úkol pracovat 24/7. Na dva roky to bude má hlavní práce,“ nechal se po volbě slyšet Majgurov, který povede ruský biatlon do olympiády v Pekingu. Ve vedení RBU je od roku 2012, před dvěma lety ho v prezidentské volbě porazil právě Dračev.

V minulém olympijském cyklu byl Majgurov prvním viceprezidentem IBU, pak ale kvůli suspendaci ruského biatlonu nemohl znovu kandidovat a nahradil ho Jiří Hamza.

„Osobně jsem udržoval vztahy s mnoha členy Mezinárodní biatlonové unie. S některými jsem pracoval, s jinými se znám,“ říká nový šéf ruského biatlonu. Své kontakty může nyní využít v dialogu s IBU, která stále nevrátila Rusku plné členství. „Z 80 % jsme už splnili stanovená kritéria. Věřím, že realizovatelné jsou i další dvě, kdy jedním je náš dluh. Druhým kritériem je status RUSADA (Ruská antidopingová agentura – pozn. red.), která by měla být řádným členem WADA (Světová antidopingová agentura- pozn. red.). O tom se bude jednat na podzim. Za náš svaz uděláme vše, co budeme moct.“ Podle Majgurova činí ruský dluh vůči IBU 300 až 500 tisíc eur.

Gratulace od IBU

Ke zvolení nového prezidenta RBU se vyjádřil i šéf světového biatlonu Olle Dahlin „IBU gratuluje Viktoru Majgurovovi k jeho zvolení prezidentem Ruské biatlonové unie. Jako dvojnásobný olympijský medailista a bývalý viceprezident IBU má sportovní i manažerské zkušenosti, které budou pro RBU neocenitelné. Těšíme se na úzkou spolupráci s Viktorem a jeho týmem a na to, že budeme pokračovat v reformě ruského biatlonu,“ citovala Švéda ruská televize Match TV.

Vedle mezinárodní diplomacie se chce Magurov soustředit na podporu mládeže a regionů, která nebyla v posledních letech ideální.

Zdroje: RBU I, RBU II, Match TV I, Match TV II
Foto: Viktor Majgurov a Vladimir Dračev (© biathlonrus.com)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *