Home > Závody > Dramatický hromadný start opět vyhrál Schempp

Dramatický hromadný start opět vyhrál Schempp

Simon Schempp

Simon Schempp

Foto: Simon Schempp (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Dlouho to vypadalo na výhru Alexandera Ose, nakonec se v hromadném startu radoval Simon Schempp. Němec tak si tak z víkendu ve Sjusjøenu odvezl dvě první příčky.

Slovák Hasilla mezi nejlepšími

Bezchybně zvládlo první položku 15 závodníků, jeden však mírně poodskočil – zkušený Nor Alexander Os. Nejblíže se mu drželi Andreas Birnbacher a také Slovák Tomáš Hasilla.

Os zůstal v čele i po druhé bechybné ležce. Duo Jean-Guillaume Béatrix a Simon Schempp na něj ztrácelo 7 vteřin. Statečně se nadále držel Hasilla, se ztrátou 16 sekund byl čtvrtý.

Os blízko výhře

Slovákovy naděje zhatily tři chyby na třetí položce. To Os zvládl první stojku s jednou nepřesností a vedl již o 13,7 sekundy. Na druhou příčku se posunul Antonin Guigonnat, o 8 vteřin dál stanul Arnd Peiffer. Už přes půl minuty ztrácel dvakrát nepřesný Schempp.

Pozice Ose byla před poslední střelbou výborná, vyhrál by i s jednou minelou. Jenže ony přišly dvě. Nor nakonec přece jen odjížděl ze střelnice první, ale na 2,6 vteřiny se mu přiblížil Schempp. Další Němec Peiffer pak celkem pohodlně obsazoval třetí místo.

Dvojnásobný vítěz Schempp

V závěrečném okruhu Os zkoušel odolávat skvělému běžci Schemppovi. To se mu ale nepovedlo a dojel do cíle druhý se ztrátou 6 sekund. Německý biatlonista tak po sprintu ovládl i hromadný start. Tolik důvodů k radosti neměl jeho krajan Peiffer. Tarjei Bø na něj najel v posledním kole skoro půl minuty a mohl i přes 6 chyb slavit třetí pozici.

O dvě vteřiny Peiffera předjel i čtvrtý Beatrix a jen těsně svého parťáka nenapodobil šestý Guigonnat. Na startu se objevil i Ole Einar Bjørndalen, jehož pět nepřesností odsoudilo na 11. příčku. Až na 24., resp. 25. místě dojeli Emil Hegle Svendsen a Johannes Bø. Martin Fourcade nestartoval.

Výsledky závodu s hromadným startem mužů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *