Home > Závody > Druhý díl IBU Junior Cupu vyšel českým juniorkám. Tkadlecová byla pátá

Druhý díl IBU Junior Cupu vyšel českým juniorkám. Tkadlecová byla pátá

Logo IBU

Logo IBU

Nový seriál IBU Junior Cup má za sebou druhé pokračování. V italském Martellu se dobře vedlo české výpravě, zvlášť našim juniorkám v čele s pátou Annou Tkadlecovou.

Pátek: Procházka a Davidová ve dvacítce

Jeden Ukrajinec a dva Němci vystoupali na stupně vítězů úvodního sprintu juniorů. Díky dvěma nulám zvítězil Vitalij Truš před dvakrát chybujícími Davidem Zobelem a Dominicem Reiterem. O jednu chybu více udělal nejlepší z našich 17. Jakub Procházka. Solidního výsledku dosáhl i 25. Ondřej Hošek. Na 41. místě jsme našli Ondřeje Šantoru a na 60. Ondřeje Španihela. Na startu se neobjevil Jan Burian.

Výsledky pátečního sprintu juniorů

Pátek patřil Ukrajině. Sprint juniorek našel vítězku v bechybné Mariji Kručovové. Precizně si na střelnici vedla i druhá Kazaška Jelizaveta Belčenková. Třetí skončila Běloruska Darja Blašková. Čtyři chyby bohužel limitovaly rychlou Markétu Davidovou, která i tak brala slušnou 15. pozici. Obdobně si po střelecké stránce vedla i 24. Anna Tkadlecová. Simona Maříková obsadila 25. příčku, Anna Puskarčíková 41. a Natálie Jurčová 42.

Výsledky pátečního sprintu juniorek

Sobota: Skvělé české juniory

Oproti pátku se v sobotním sprintu juniorů úplně změnilo osazení stupňů vítězů. Jednou nepřesní Rusové Jevgeny Kryukov a Viktor Tretjakov zabrali první dvě pozice. Tu třetí měl v držení čistý Ital Luca Ghiglione. Český tým nyní vedl 22. Ondřej Šantora se čtyřmi nepřesnostmi. Ve čtvrté desítce se nacházeli 31. Ondřej Hošek a 35. Jakub Procházka. Na Ondřeje Španihela zbylo 56. místo a Jan Burian znovu nestartoval.

Výsledky sobotního sprintu juniorů

Závěrečný sprint žen přinesl velký úspěch Kazachstánu v podobě triumfu Ariny Pantovové. Těsně za bezchybnou závodnicí dojely druhá Darja Blašková a třetí Carmen Runggaldierová z Itálie. Obě chybovaly dvakrát. Tentokrát jen jednu minely udělala Anna Tkadlecová, což jí dopomohlo k parádnímu pátému místu. Simona Maříková střílela dokonce čistě a odměnou jí byla neméně kvalitní 9. příčka. Nahoře se držely i 15. Markéta Davidová a 19. Natálie Jurčová. Mladší sestra Evy Puskarčíkové Anna si vyjela 32. pozici.

Výsledky sobotního sprintu juniorek

IBU Junior Cup pokračuje 9. a 10. ledna ve švýcarském Lenzerheide.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *