Home > Novinky > Dva ruští biatlonisté dostali korejské občanství

Dva ruští biatlonisté dostali korejské občanství

Anna Frolinová

Anna Frolinová

Foto: Anna Frolinová (© rusbiathlon.ru)

Reprezentace Jižní Koreji má oficiálně dvě posily. Pro blížící se Olympijské hry v Pchjongčchangu už budou k dispozici bývalí ruští reprezentanti Anna Frolinová a Alexander Starodubec.

Frolinová se může pyšnit čtvrtým místem ze sprintu na Olympiádě ve Vancouveru. O rok dříve získala zlato s ruskou štafetou na Mistrovství světa, které se konalo právě v Pchjongčchangu.

„Moc nezávodila po tom, co před dvěma lety porodila. Na základě testů víme, že má pořád co ukázat. Není jí tolik, vždyť biatlonistky mezi 28 až 34 lety jsou v ideálním věku,“ řekla na adresu 32leté závodnice generální sekretářka Korejské biatlonové unie Chul-sung Parková.

To Starodubec ve svých 23 letech na větší úspěchy čeká. Na Mistrovství světa juniorů v roce 2012 dojel na sedmé příčce ve vytrvalostním závodě. V dalším roce se ovšem zranil a vypadl z juniorského výběru. Parková v něm vidí talent. „V týmu je od minulého května a vidíme, že je talentovanější než naši kluci. Říkal, že už dokonce zapomněl, jak zpívat ruskou hymnu.“

Letošní sezónu zakončili korejské ženy i muži na 25. místě Poháru národů, což zaručuje dvě startovní místa pro nadcházející ročník. V něm by chtěli Korejci zaútočit na 22. příčku, která je potřebná pro dvě olympijské místenky. To je velmi těžký úkol i proto, že Jižní Korea disponuje pouze 50 registrovanými závodníky. Z toho důvodu se asijská země poohlíží ještě po dvou dalších ruských posilách. „Od naturalizace si neslibujeme medaile. Chceme, aby tito biatlonisté pomohli v růstu ostatním sportovců,“ uzavírá Parková.

Zdroj: yonhapnews.co.kr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *