Nejlépe ve SP: 1. (2×)
Web:
Sociální sítě: Facebook, Instagram

Příběh

Elvira Öbergová se třetím rokem pohybuje ve Světovém poháru, vedle své o tři roky starší sestry Hanny, a sbírá první úspěchy.

Jak tomu u sourozenců bývá, sport Elvira volila po vzoru své starší sestry a k lyžím tak postupně přidala malorážku. Své první závody v biatlonu absolvovala v roce 2006.

Mezinárodní konkurenci poprvé okusila na světovém šampionátu mládeže v sezóně 2016/17, odkud si hned z úvodního vytrvalostního závodu odvezla bronz. V dalších letech se vedle juniorských soutěží představila také v IBU Cupu, kde skončila nejlépe osmá.

V listopadu 2019 dostala šanci na domácím stadionu v Östersundu, kde debutovala mezi elitou. Připsala si 12. místo ve sprintu a přispěla k bronzu ženské štafety.

Na stupně vítězů vystoupala o rok později a radost to byla dvojnásobná. Elvira skončila ve sprintu v Kontiolahti třetí, o 28 vteřin za vítězkou závodu, sestrou Hannou.

Na další zastávce v Hochfilzenu přidala třetí místo ze stíhačky a do nového roku vstupovala v tmavěmodrém trikotu pro nejlepší závodnici do 25 let.

Druhou sezónu mezi dospělými zakončila v celkovém hodnocení SP na 12. příčce, mezi závodnicemi do 25 let si v závěru pohoršila na čtvrtou příčku.

Čas mimo biatlon ráda tráví pečením, čtením knih nebo lezením po horách. Při cestování nikdy nezapomene telefon, kde nejčastěji sleduje Netflix.

Uvidíme letos na olympiádě souboj švédského sesterského dua? A podaří se Elviře udržet tmavěmodrý trikot po celou sezónu?

Text: Kateřina Outlá
Poslední aktualizace: 28. 12. 2021