Home > Rozhovory > Fourcade po rekordní výhře děkoval inspirujícímu Bjørndalenovi

Fourcade po rekordní výhře děkoval inspirujícímu Bjørndalenovi

M. Fourcade a Bjørndalen

Martin Fourcade dnes 12. výhrou v sezóně dorovnal rekord Oleho Einara Bjørndalena, kterému nezapomněl ani poděkovat za to, jakou je pro něj inspirací. Pro jiné zase může být inspirující Fourcade nebo Laura Dahlmeierová, která si při dnešní drtivé výhře připadala jako ve snu.

„Jako ze snu“

Laura Dahlmeierová: „Je to neuvěřitelné, jako ze snu. V létě jsem hodně trénovala a je skvělé, že to tak vychází. Když víte, že máte do cíle ještě dva kilometry a že už se nemůže nic stát, tak je to fenomenální pocit.“ (ARD)

Kaisa Mäkäräinenová: „Na třetí střelbě jsem udělala menší chyby, byla jsem na sebe naštvaná. Máme tu před střelbou dlouhý sjezd, takže jsem byla překvapená, že holky přede mnou tolik chybují. “ (IBU)

Anaïs Bescondová: „Dostat se na pódium byl můj letošní cíl. Na Mistrovství světa jsem se nemohla zúčastnit všech závodů. byla jsem nemocná, takže jsem dnes o to víc šťastná.“ (IBU)

Gabriela Koukalová: „Jsem ráda za umístění do desítky, je to super, a možná víc než výsledek oceňuju, že jsem tady mohla závodit a trošku si to prohlídnout kvůli příštímu roku.“ (ČT sport)

„Je neuvěřitelně inspirující.“

Martin Fourcade: „Jsem z té generace, která u televize vyrostla na Bjørndalenovi. Je neuvěřitelně inspirující. Chci mu poděkovat za to, že pro mě byl takovou inspirací, když jsem vyrůstal.“ (IBU)

Anton Šipulin: „Ani se nepamatuji, kdy jsem naposled střílel ve čtyřpoložkovém závodu za nula. Myslím, že i naši servismani udělali skvělou práci. Lyže byly rychlé a já se cítil být ve formě.“ (IBU)

Julian Eberhard: „Byl to jeden z nejlepších závodů, které jsem běžel. Na konci jsem do toho dal vše, ale už jsem tak úplně nevěřil, že můžu porazit Antona. V posledním kole je silný.“ (ORF)

Michael Málek: „Byl to průměrný závod. Tomáš (Krupčík) s Michalem (Šlesingrem) předvedli velice slušný výkon. Z výsledků vidíme, že závod byl velice vyrovnaný, posouvat se dalo jen s čistou střelbou.“ (ČT sport)

Foto: M. Fourcade a Bjørndalen (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *