Home > Novinky > Gabriela Koukalová ovládla anketu Sportovec roku 2017

Gabriela Koukalová ovládla anketu Sportovec roku 2017

Gabriela Koukalová

Vítězkou 59. ročníku prestižní ankety Sportovec roku se stala Gabriela Koukalová. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo ve čtvrtek v pražském hotelu Hilton Prague.

Gabriela Koukalová je první zástupkyní biatlonu, která novinářskou anketu ovládla. Od 217 novinářů dostala 1282 bodů a celkem těsně porazila oštěpařku Barboru Špotákovou (1163 b). Třetí skončila tenistka Karolína Plíšková (990 b) a nejlepším mužem byl čtvrtý Ondřej Synek (989 b).

„Vůbec jsem nečekala, že já – zástupkyně mysliveckého reprezentačního spolku – se takového ocenění dočkám. Děkuji rodině, manželovi, fanouškům i nefanouškům, kteří mi neposílají hezké zprávy, ale právě díky nim jsem si uvědomila, že se ze mě stává lepší osobnost, než jsem byla dřív,“ řekla Koukalová pro iDNES.cz.

Česká biatlonista získala v tomto roce na Mistrovství světa v Hochfilzenu kompletní medailovou sadu. Ve Světovém poháru pak nestačila jen na Lauru Dahlmeierovou. Sama ale uznala, že vyhrát by si zasloužilo mnohem víc sportovců a srovnávat jednotlivé úspěchy je velmi obtížné.

Vždyť světové zlato letos získali i Špotáková, Synek, Ledecká či Sáblíková. Plíšková zase dosáhla na post světové jedničky. Mistry světa se stali i reprezentanti v malém fotbale, kteří kralovali mezi kolektivy.

Koukalová se do finálové desítky dostala už popáté. Dvakrát byla pátá, jednou šestá, loni třetí a teď na trůnu vystřídala judistu Lukáše Krpálka.

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *