Home > Novinky > Hlavní hvězdou Mistrovství světa v letním biatlonu bude Kaisa Mäkäräinenová

Hlavní hvězdou Mistrovství světa v letním biatlonu bude Kaisa Mäkäräinenová

Kaisa Mäkäräinenová

Už v pátek odstartuje Mistrovství světa v letním biatlonu v estonském Otepää. Tento pomyslný vrchol letní sezóny nebude tradičně tak silně obsazen jako zimní šampionát, ale o zajímavá jména přesto nebude nouze.

Do závodů je přihlášeno 23 zemí, z nichž některé už uveřejnily konkrétní sestavu. Třeba Finsko bude v nedalekém Estonsku reprezentovat Kaisa Mäkäräinenová. Další hvězdy nabízí Ukrajina, která nominovala Olenu Pidhrušnou, Juliju Džimovou, Serhije Semenova či Dmytra Pidručnyje. Členy A týmu na do Pobaltí vezou i Poláci, zvlášť Magdalena Gwizdońová a Monika Hojniszová budou v kategorii žen patřit k favoritkám.

Biatlonové velmoci jako jsou Německo, Francie či Rusko své hvězdy šetří. To samé lze říct i o naší reprezentaci. Přesto budou české barvy v Otepää zastoupeny, mělo by jít hlavně členy B týmu a juniory. S účastní na Mistrovství světa naopak vůbec nepočítá Norsko.

V plném složení se naopak představí dvě země, které v posledních letech pravidelně sbírají z letních šampionátů cenné kovy. Závodit tak uvidíme silné bulharské duo Vladimir Iliev – Krasimir Anev či naše slovenské sousedy Janu Gerekovou, Mateje Kazára a Martina Otčenáše.

Na startu samozřejmě nemůžou chybět ti nejlepší závodníci z pořadatelské země v čele s veteránem Rolandem Lessingem. Představí se i lehce exotické státy. Třeba Arménie, Španělsko, Řecko, Srbsko, Turecko a dokonce Brazílie.

Šampionát začíná v pátek smíšenými štafetami dospělých a juniorů. V sobotu následují sprinty a vše zakončí nedělní stíhací závody. Dobrou zprávou je, že na víkend jsou plánovány přímé přenosy na internetové televizi Eurovision.

Podívejte se také na kompletní program šampionátu

Foto: Kaisa Mäkäräinenová (© Instagram K. Mäkäräinenové)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *