Home > Závody > IBU Cup: Johanidesová šestá ve sprintu! Vyhráli Loginov a Simonová

IBU Cup: Johanidesová šestá ve sprintu! Vyhráli Loginov a Simonová

Alexandr Loginov

Životní závod má za sebou Lea Johanidesová. Čerstvě 27letá biatlonistka skončila ve sprintu IBU Cupu v italském Martellu na 6. místě. Nejlepší byla mladá Francouzka Julia Simonová a mužům vládl kontroverzní Rus Alexandr Loginov.

Premiérový triumf mladičké Francouzky

Leu Johanidesovou vynesla za životním výsledkem bezchybná střelba. V cíli na pár sekund dokonce držela třetí místo, ale o to ji záhy připravila rychlá Darja Virolajnenová. Ruska nakonec skončila i přes tři trestná kola druhá. O 17,6 sekundy ji porazila Julia Simonová, která tak ve 20 letech poprvé vyhrála závod IBU Cupu. Třetí místo je velkým úspěchem pro Lotyšku Baibu Bendikaovou.

Vedle Johanidesové se vedlo i Ludmile Horké. Na své poměry zastřílela s ucházející bilancí 2+2 a zařadila se na 18. místo. Anně Tkadlecové bohužel o jednu pozici unikla kvalifikace do zítřejší stíhačky.

Výsledky sprintu žen
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu žen

Vítěz s dopingovou minulostí

I mezi muži se český biatlon dočkal skvělého výsledku. Postaral se o něj Tomáš Vojík. Tři chyby vestoje ho zpětně asi trochu mrzí, ale chybovali i jiní, a tak obsadil velmi dobrou 14. příčku. Slušné body zapsal i 22. Tomáš Krupčík, který střílel naprosto stejně. Pět chyb bohužel nepustilo výš než na 33. místo rychlého Lukáše Kristejna. Ondřej Hošek dojel 52. a Jan Burian 89.

Sprint mužů měl tak trochu kontroverzního vítěze. Stal se jím Rus Alexandr Loginov, který se vrací po vypršení trestu za užití dopingu. Dnes udělal dvě chyby, ale ty ho moc nemusely zajímat. V běhu totiž nadělil nejbližšímu pronásledovateli neuvěřitelných 48,5 sekundy. Druhý skončil s čistou střelbou Nor Martin Femsteinevik a třetí Němec Michael Willeiner.

Výsledky sprintu mužů
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu mužů

Foto: Alexandr Loginov (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *