Home > Závody > IBU Cup Ridnaun: Smíšeným dvojicím dominovala Francie, štafetám Rusko

IBU Cup Ridnaun: Smíšeným dvojicím dominovala Francie, štafetám Rusko

Matvej Jelisejev

Matvej Jelisejev

Foto: Matvej Jelisejev (© biathlonrus.com)

Historicky první závod smíšených dvojic v rámci IBU Cupu ovládla Francie. V italském Ridnaun se dnes jela i smíšená štafeta, kterou jasně vyhrálo Rusko. Česká republika bere páté a osmé místo.

Smíšené dvojice: Nejlepší francouzský pár, Tomešová s Kristejnem pátí

Francouzská dvojice Anaïs Chevalierová a Aristide Bègue vedla téměř po celý závod. Na osmi střeleckých položkách museli jen pětkrát dobíjet, což jim v cíli zaručili náskok 34 vteřin. O dvě dobíjení víc zaznamenalo druhé Německo ve složení Luisa Kummerová a Matthias Dorfer. Zvlášť Olga Viluchinová dlouho držela ruské šance na výhru, po trestném kole Semena Sušilova z toho ale nakonec bylo „jen“ třetí místo.

Nepopulární kolečko se nevyhlo ani českému týmu, konkrétně Barboře Tomešová. Společně s Lukášem Kristejnem ale jinak jeli solidně a vybojovali páté místo.

Výsledky závodu smíšených dvojic

Analýza závodu

Smíšené štafety: Suverénní Rusko, ČR 8.

Victoria Slivková a Uljana Kajševová držely ruskou štafetu po půlce závodu v čele o 20 vteřin před Německem a Ukrajinou. O vítězi pak prakticky rozhodl třetí úsek, kde Matvej Elisejev zvýšil náskok na Ukrajince Kilčytskyje a Němce Kühna už na více než minutu. Zkušený Alexej Volkov ukázal na posledním úseku tradičně bezchybnou střelbu a dovezl do cíle náskok minuty a 42 vteřin na druhé Německo. Třetí Ukrajina ztratila přes dvě minuty.

Zásluhou Jessicy Jislová to byla česká štafeta, kdo vedl po první z osmi položek. Jislová nakonec kvůli pomalejšímu běhu předávala Ludmile Horké na 7. příčce. Vinou dvou trestných kol přišel propad až na 11. pozici po druhé předávce. Posun o dvě místa zařídil na dalším úseku Matěj Krupčík. Na konečnou 8. příčku dostal českou čtveřici finišman Adam Václavík.

Výsledky smíšené štafety

Analýza závodu

Pořadí Poháru národů mužů

Pořadí Poháru národů žen

Zítra se pokračuje sprinty. Ženy se dostanou do akce v 10:00, muži ve 13:00. Na startu bude 6 českých žen a 5 mužů.

Startovní listina sprintu žen

Startovní listina sprintu mužů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *