Home > Závody > Na IBU Junior Cupu v Ridnaun zářil Alex Cisar. Češi atakovali elitní desítku

Na IBU Junior Cupu v Ridnaun zářil Alex Cisar. Češi atakovali elitní desítku

Alex Cisar

V italském Ridnaun pokračoval druhým dílem IBU Junior Cup. V pátečním vytrvalostním závodě se blýskl druhým místem slovinsko-český biatlonista Alex Cisar, sobotní sprinty pak víc vyšly i českým juniorům.

Teprve 17letý Alex Cisar udělal ve vytrvalostním závodě jednu chybu a porazil skoro všechny soupeře, kteří jsou v některých případech i o tři roky starší. Jen Rus Vasilij Tomšin byl lepší. Ve sprintu byl Cisar sedmý, když nemusel ani na jedno trestné kolo. Podobně na tom byl vítězný Bělorus Dzmitry Lazouski.

Ve vytrvalostním závodě byl nejlepším z Čechů 18. Vítězslav Hornig. Ve sprintu ho výsledkově překonali 11. Mikuláš Karlík a 13. Jakub Štvrtecký. Ten zaujal druhým nejlepším během, o to víc mrzela čtyři trestná kola.

Vytrvalostní závod žen ovládla dvojnásobná dorostenecká mistryně světa Italka Irene Lardschneiderová. Tereza Vinklárková skončila se třemi trestnými minutami na 17. příčce.

Ve sprintu byla nejlepší Češkou 30. Petra Suchá, když těsně zdolala Vinklárkovou. Čistá střelba zaručila vítězství Němce Marine Sauterové, která zároveň vede celkové pořadí IBU Junior Cupu. Mezi muži je zatím nejlepší Francouz Hugo Rivail.

IBU Junior Cup si nyní dává přestávku a znovu se přihlásí o slovo na konci ledna v polském středisku Duszniki-Zdrój.


Výsledkový servis


Foto: Alex Cisar (© rodinný archiv)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *