Home > Novinky > Jakov Fak se vrací ke spolupráci s trenérem Velepcem

Jakov Fak se vrací ke spolupráci s trenérem Velepcem

Martin Kaděrka

Po dvou sezónách plných zdravotních komplikací začal Jakov Fak přípravu na olympijskou sezónu. Zatím má důvod k úsměvu, je zdravý a odpočatý. A hlásí jednu nečekanou novinku. Začal se připravovat pod vedením Uroše Velepce, který současně vede ukrajinské ženy.

Ti dva se před dvěma lety nerozešli v dobrém. Právě Fak byl jedním z iniciátorů Velepcova odchodu. Po roce se pak na trenérské křeslo vrátil Tomáš Kos.

„Víte, jsem příliš starý na urážení se a nějaké principy. Tehdy se nekonala žádná zvláštní křivda, prostě jsme byli oba unavení,“ říká Velepec, který byl tím, kdo obnovení spolupráce inicioval. Touží po tom zkusit to ještě jednou a něco změnit.

Fyzickou přípravu zahrnující kolo či běh zatím provádí Fak sám. K Ukrajinkám se připojí až v červnu na tréninkovém kempu v Estonsku. Do té doby už by Velepec měl vědět, jak na tom jeho svěřenec je po fyzické stránce.

To bude hlavní otázka po dvou sezónách, které byly výrazně poznamenané zdravotními problémy. V minulé sezóně absolvoval Fak jen dva závody, o několik štací Světového poháru přišel i v ročníku 2015/2016.

Tehdy ale dokázal alespoň zmobilizovat síly pro Mistrovství světa v Oslu, kde se třikrát vešel do desítky. Dvojnásobný světový šampion a bronzový z Olympiády ve Vancouveru ale myslí na lepší výsledky. Třeba mu k nim pomůže právě Uroš Velepec.

Zdroj: rtvslo.si
Foto: Jakov Fak (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *