Home > Novinky > Je z ní paní Neureutherová. Miriam Gössnerová se vdala

Je z ní paní Neureutherová. Miriam Gössnerová se vdala

Felix, Miriam a Matilda Neureutherovi

Tři dny po Štědrém večeru si Miriam Gössnerová a Felix Neureuther nadělili nejkrásnější dárek. Na městském úřadě v Garmisch-Partenkirchenu si řekli své ano.

Typické bavorské svatbě přihlížela i jejich dcera Matilda, která přišla na svět v říjnu. Biatlonistka s lyžařem tvoří pár od léta 2013, kdy se poznali při rehabilitaci po zranění. Momentálně spolu staví dům.

Pro Felixe Neureuthera tak přeci jen rok 2017 končí šťastně. V listopadu si přetrhl přední zkřížený vaz v koleni a přišel o olympiádu. Přitom byl dle svých slov v životní formě, což potvrdil vítězstvím v prvním závodě v Levi. Byl to ale zároveň poslední závod.

Miriam Neureutherová ukončila minulou sezónu po Mistrovství Evropy. Nejlépe byla desátá ve sprintu v Pokljuce a stále tak zůstala hodně daleko od výsledků ze sezóny 2012/2013, kdy třikrát zvítězila. Sedmadvacetiletá sportovkyně zatím neoznámila, zda a kdy se do biatlonového kolotoče vrátí.

Foto: Felix, Miriam a Matilda Neureutherovi (© IG F. Neureuthera)

7 thoughts on “Je z ní paní Neureutherová. Miriam Gössnerová se vdala

 1. Děkuji za Vaše skvělé články. Moc ráda všechny čtu.
  Avšak z Miriam není paní Neureutherová, nýbrž paní Neureuther. Obzvlášť takový nadpis by mohl budit dojem, že se jedná o Česku. Nechápu módu za zahraničním ženským příjmením uvádět předponu ová. Respektujme prosím oficiální příjmení sportovkyně. Děkuji.

   1. Vyslovit se to relativně dá, v Německu mají ještě složitější jména. Jak by se Vám líbilo, kdyby se o Vás psalo označením Martin Hájková? V Německu jsem pracovala, avšak nikde mi mé příjmení nekomolili.

    1. Nejedná se o komolení příjmení. Jedná se o přizpůsobení tvaru příjmení české gramatice. Smiř se s tím… 😉

  1. Díky za pochvalu. 🙂

   (Ne)přechylování je věčné téma. Na jedné straně stojí argumenty, které píšete, na druhé realita českého jazyka. Při nepřechylování pak dochází např. k těmto situacím:

   Vyhrál Fourcadem před Schemppem. Vyhrála Koukalová před Dahlmeier.
   – mužské příjmení je normálně skloňovatelné, ženské už nikoliv

   Vyhrála Koukalová před Domračeva/Domračevou a nebo před Džima/Džimou
   – jak potom přistupovat k ruským, běloruským nebo ukrajinských příjmením

   Jednodušší je proto přechylování, kde má český jazyk jednoznačná pravidla a není problém se skloňováním, které je základem našeho jazyka.

 2. Ráda bych se dozvěděla,co se narodily za děti Weronice Nowakovské-chlapečci,holčičky,páreček,moc ji uznávám,že dala přednost mateřství a vrátila se a má dobré výsledky,děkuji,Hývnarová Jana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *