Jessica Jislová

Datum narození: 28. 7. 1994
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Země: Česká republika
Lyže: Fischer
Debut ve SP: Oberhof 2014
Nejlépe celkově ve SP: 59. (2017/18)
Nejlépe ve SP: 5. (Le Grand-Bornand 2021)
Web:
Sociální sítě: Instagram

Příběh

JJ. Slavné iniciály v prostředí biatlonu patří české reprezentantce Jessice Jislové.

Spousta biatlonistů začínala u lyžování a jablonecká rodačka Jessica Jislová nebyla výjimkou. Ale pozor, ona na lyžích skákala! Po jednom z mnoha pádů ale dala přednost biatlonu, kterému se posléze věnovaly i její mladší sestry Sára a Erika.

Jislová, kterou v biatlonových začátcích vedl trenér Stanislav Řezáč, patřila ve svých věkových kategoriích k nejlepším. Proto se hned třikrát zúčastnila dorosteneckého mistrovství světa. Nejlépe dopadla v Kontiolahti 2012, kde byla čtvrtá a sedmá.

Další důkaz o jejím talentu: Šanci ve Světovém poháru dostala v sezóně 2013/14, kdy jí bylo teprve 19 let. 

Natrvalo se mezi elitu prosadila o dva roky později. V Canmore 2016 poprvé bodovala, následně si odskočila pro šesté místo na evropský šampionát a tím se nominovala na svoje premiérové mistrovství světa.

Na Mistrovství světa v Hochfilzenu 2017 pomohla štafetě ke čtvrtému místu a o pár dní později s ní na Světovém poháru v Pchjongčchangu poprvé stála na stupních vítězů.

Jislové se povedlo skvěle načasovat formu směrem k Zimním olympijským hrám 2018. Krátce před jejich startem si zajela v Antholzi v té době životní 15. místo. Při debutu pod pěti kruhy brala dvakrát 23. příčku.

K velkému úspěchu měla blízko v roce 2020, kdy skončila se štafetou na mistrovství světa opět čtvrtá. Momentálně má pevnou důvěru trenéra Egila Gjellanda, takže by se spolu se svými kolegyněmi mohla pokusit ukončit čekání na velkou medaili.

A že by se dočkala i velkého individuálního úspěchu? Na začátku olympijské sezóny 2021/22 je v životní formě, která zatím vyrezultovala v páté místo z hromadného startu v Le Grand-Bornand.

Text: Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík
Poslední aktualizace: 28. 12. 2021