Home > Novinky > Kanaďané po vlně odchodů představili výrazně omlazený tým

Kanaďané po vlně odchodů představili výrazně omlazený tým

Sarah Beaudryová a Emma Lunderová

Nathan Smith, Rosanna Crawfordová, Brendan Green a Megan Tandyová. To je výčet jmen, která během nebo po skončení sezóny 2018/19 opustila kanadskou reprezentaci. Kvůli tomu došlo k výrazné přestavbě týmu, ke kterému se připojilo sedm nováčků. Dvanáctičlenná sestava má nyní věkový průměr pouhých 23 let.

Abychom zkompletovali seznam ztrát: Kanadský biatlon se musel po dlouhých letech rozloučit s německým trenérem Matthiasem Ahrensem. Skončil také nadějný junior Léo Grandbois, který dal přednost běhu na lyžích.

Na pozici dočasného hlavního trenéra nastoupil Justin Wadsworth, bývalý americký běžec na lyžích, účastník tří olympiád a někdejší trenér kanadských běžců. Národním trenérem je nadále ruský expert na střelbu Pavel Lancov.

Nově utvořený tým by se měl od května do listopadu připravovat v Canmore. Lídry kanadské reprezentace jsou zkušení bratři Christian a Scott Gowovi. Christian byl v uplynulém ročníku nejlepším z Kanaďanů, v celkovém hodnocení SP skončil na 32. příčce a v Soldier Hollow obsadil životní 8. místo. Maximum si 14. příčkou stanovil i Scott, který je ve 28 letech nejstarším členem týmu.

Družstvo žen vede 27letá Emma Lunderová, osmá z letošního Osla. Kanaďané ale budou hodně sázet i na dvě 21leté biatlonistky. Megan Bankesová je juniorskou mistryní světa z roku 2017, Nadia Moserová zase v minulém ročníku ovládla jeden závod IBU Cupu.

Kanadský národní tým pro sezónu 2019/20

Muži: Jules Burnotte, Carsen Campbell, Christian Gow, Scott Gow, Trevor Kiers, Aidan Millar, Adam Runnalls

Ženy: Sarah Beaudryová, Megan Bankesová, Emily Dicksonová, Emma Lunderová, Nadia Moserová

Zdroj: biathloncanada.ca
Foto: Sarah Beaudryová a Emma Lunderová (Autor: Václav Mudra)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *