Home > Rozhovory > Koukalová ve výhru nevěřila. Dahlmeierová dala do finiše vše

Koukalová ve výhru nevěřila. Dahlmeierová dala do finiše vše

Gabriela Koukalová

Spousta fanoušků se dnes jistě obávala, aby Laura Dahlmeierová ještě v závěru nesebrala výhru Gabriele Koukalové. Ani ona sama ve výhru nevěřila. Stejně jako Dorothea Wiererová svému velkému posunu až k medaili. Velmi spokojení po dnešních stíhacích závodech v Östersundu byli i Rusové.

„Zkusila jsem všechno.“

Gabriela Koukalová: „V posledním kole jsem si myslela, že mě Dora s Laurou převálcují, ale když jsem viděla 400 metrů před cílem na obrátce, že je tam pořád kousek, tak jsem věděla, že si poslední metry můžu vychutnat. A byl to skvělý pocit.“ (ČT)

Laura Dahlmeierová: „Všimla jsem si, že mám skvěle připravené lyže. Pak jsem od trenérů slyšela, že mám zkusit zaútočit na Gabi, že už není tak rychlá. Zkusila jsem všechno. S druhou příčkou jsem naprosto spokojená.“ (ARD)

Dorothea Wiererová: „Včera večer jsem si dělala z trenéra srandu a říkala, že trefím všech 20 terčů a budu na pódiu. Pořád tomu nemůžu uvěřit.“ (IBU)

Eva Puskarčíková: „V létě jsme na tréninku často pofňukávaly, ale teď to nese ovoce. Všechny tři individuální závody mi tady ve Švédsku sedly, žádná krize.“ (biatlon.cz)

Lucie Charvátová: „Cítím oproti loňsku posun ve své výkonnosti a její stabilizaci na vyšší úrovni. Každopádně dnes mě závod hodně bolel. A paradoxně mě dnes podržela střelba.“ (biatlon.cz)

„Měl jsem to ve svých rukou.“

Anton Babikov: „Od začátku jsem věděl, že je možné vše. Bylo to velmi těsné. Před Östersundem jsem měl trochu obavy, vždycky je zajímavé vidět, jak se vám povedla příprava.“ (IBU)

Maxim Cvetkov: „Během prvního kola to bylo velmi vyrovnané a bylo mi jasné, že rozhodovat bude střelba. Je to má první medaile ve stíhačce. Bylo to pro mě hodně těžké, věděl jsem, že je Martin blízko a že musím jet naplno až do konce.“ (IBU)

Martin Fourcade: „Dnes jsem to měl v rukou, ale nevyužil jsem toho. Na poslední střelbě jsem byl trochu nervózní, taky foukalo. Ani lyže nebyly na konci závodu úplně perfektní.“ (IBU)

Michal Krčmář: „V sobotu večer jsme seděli skoro dvě hodiny s trenéry a bavili jsme se o tom, proč naše vystoupení je daleko za optimem. Dnes mi spadl velký kámen ze srdce.“ (biatlon.cz)

Ondřej Moravec: „Lyže jsem měl opravdu hodně dobré a sám jsem cítil, že už můžu pracovat víc s tempem než v předchozích závodech. Pozitivním posunem je určitě střelba.“ (biatlon.cz)

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *