Home > Závody > Lisa Vittozziová suverénně ovládla italský šampionát

Lisa Vittozziová suverénně ovládla italský šampionát

Lisa Vittozziová

Lisa Vittozziová nedala na víkendovém Mistrovství Itálie v Antholzi žádné ze soupeřek šanci. Suverénně opanovala jak sobotní sprint, tak nedělní stíhačku. Mezi muži triumfovali Lukas Hofer a Dominik Windisch.

Vittozziová v jiné dimenzi

O titul mistryně Itálie se ucházelo jen 6 žen. Sprint vyšel na jedničku Lise Vittozziové, která nemusela ani na jedno trestné kolo a zvítězila s náskokem minuty a 17 sekund na Federicu Sanfilippovou. Ta absolvovala dvě trestná kola. Dokonce dvojnásobnou porci času strávila na trestném kole třetí Dorothea Wiererová.

Vittozziová zužitkovala ve stíhacím závodě příjemný náskok, navíc jen dvakrát chybovala. Druhou Sanfilippovou tentokrát porazila o dvě minuty a 26 sekund. O další dvě sekundy zpět byla Wiererová, která zakončila ne zrovna povedený šampionát pěti omyly.

Výsledky sprintu žen
Výsledky stíhacího závodu žen

Souboj Hofera s Windischem

Sprint mužů měl přinést souboj Lukase Hofera a Dominika Windische. A taky že přinesl. Hofer ho i přes dvě trestná kola vyhrál. Ale jednou chybující Windisch na něj ztratil pouhé dvě desetiny sekundy. Bylo tak jasné, že ve stíhacím závodě bude šance na odvetu. Třetí místo bral ve sprintu Giuseppe Montello.

Stíhací závod byl plný chyb. Lukas Hofer jich udělal dokonce 8. I tak zůstal na stupních vítězů, ale na prvního muže se díval z více než dvouminutového odstupu. Tím prvním byl Dominik Windisch, který s pěti chybami taky střelecky neoslnil. Na rozdíl 12 sekund ho stáhl druhý Thomas Bormolini. Vyhlášený střelec se mýlil jen dvakrát.

Výsledky sprintu mužů
Výsledky stíhacího závodu mužů

Foto: Lisa Vittozziová (Autor: Serge Schwan)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *