Home > Novinky > Martin Fourcade se mezi běžci neztratil. Z Kuusama si odvezl 22. příčku

Martin Fourcade se mezi běžci neztratil. Z Kuusama si odvezl 22. příčku

Martin Fourcade

Martin Fourcade

Foto: Martin Fourcade (Autor: Martin Kaděrka)

Do světového poháru biatlonistů naskočí Martin Fourcade až ve středu, start v elitním seriálu běžců už má však za sebou. A ve finském Kuusamu si nevedl špatně, dokonce poprvé v kariéře dosáhl na body.

Už v pátek si M. Fourcade vyzkoušel ze svého pohledu netradiční disciplínu. Postavil se na start sprintu, který se navíc jel klasickou technikou. Podle očekávání nepřišel nijak dobrý výsledek. V konkurenci 115 běžců dojel Francouz na 95. místě. I tak porazil půlku české reprezentace.

Sobotní desítka volným stylem, to už bylo něco jiného. M. Fourcade vyjel na trať mezi outsidery, s vysokým číslem 94. To mu ovšem nezabránilo v cestě za životním výsledek mezi běžci specialisty. Martin proťal cílovou pásku na 22. příčce, jen 43 vteřin za vítězným Norem Martinem Johnsrudem Sundbym. A koho nejlepší biatlonista posledních let nechal za sebou? Mistra světa Devona Kershawa, dvojnásobného olympijského vítěze Daniela Richardssona nebo českou oporu Martina Jakše.

Martin Fourcade už předem avizoval, že v případě úspěchu v Kuusamu možná absolvuje i další běžecké závody. Uvidíme, jestli to bude na úkor biatlonu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *