Home > Závody > MEJ Pokljuka: Výhry ve vytrvalostních závodech berou Kryuko a Merkušynová

MEJ Pokljuka: Výhry ve vytrvalostních závodech berou Kryuko a Merkušynová

Logo IBU

Logo IBU

Foto: Logo IBU (© IBU)

Ve slovinské Planici včera odstartovalo Mistrovství Evropy juniorů. Vytrvalostní závody sedly hlavně zástupcům východních zemí, méně už těm českým.

Stupně vítězů ve vytrvalostním závodě juniorů obsadili biatlonisté z východu. Suverénním vítězem se stal Bělorus Viktar Kryuko, jenž si vyjel na druhého Ukrajince Antona Dudčenka náskok minuty a 15 vteřin. Oba přitom udělali po jedné chybě. Dvakrát zamířil mimo bronzový Kazach Roman Jeremin.

Čeští junioři jako by přitahovali bilanci tří nepřesností. Tolikrát minuli 20. David Tolar, 26. Ondřej Šantora, 27. Jan Burian a 30. Milan Žemlička. Dokonce čtyři minely vyrobil 36. Jakub Procházka.

Výsledky vytrvalostního závodu juniorů

První dvě příčky vytrvalostního závodu juniorek byly vyhrazeny pro bezchybné závodnice. Ze zlata se radovala jedna z favoritek Ukrajinka Anastasija Merkušynová o 35 sekund před Němkou Chrisin Maierovou. Bronz připadl Leně Arnaudové z Francie.

Českým reprezentantkám se nedařilo na střelnici. Se 7 chybami se nejvýše probojovala 34. Markéta Davidová. Jen třikrát minula Natálie Jurčová, s pomalejším během však skončila 40. Na 46. místě se nacházela Anna Tkadlecová a na 47. Erika Jislová.

Výsledky vytrvalostního závodu juniorek

Medailové pořadí po 2 ze 6 závodů

1. Ukrajina (1-1-0), 2. Bělorusko (1-0-0), 3. Německo (0-1-0), 4. Francie a Kazachstán (0-0-1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *