Home > Preview > MS Oslo 2016: Den pátý

MS Oslo 2016: Den pátý

Logo MS 2016

Logo MS 2016

Foto: Logo MS 2016 (© oslo2016.no)

Hon na Martina Fourcada, díl čtvrtý. Porazí dnes na Mistrovství světa v Oslu někdo Francouze ve vytrvalostním závodě?

Co nás dnes čeká?

15:30 – vytrvalostní závod mužů

ČT sport 15:00 studio, 15:25 závod

Eurosport 1 15:15

Otázka dne:

Vyhraje Martin Fourcade i čtvrtý ze čtyř závodů na Mistrovství světa v Oslu?

Preview vytrvalostního závodu mužů

Martin Fourcade bude chtít v Oslu vyhrát i čtvrtý závod, čímž by vyrovnal rekord v počtu zlatých medailí na světových šampionátech. Do jeho karet hraje kromě aktuální formy i pohled do minulosti. Francouz totiž v rámci MS ovládl dva poslední vytrvalostní závody. Triumfu v této disciplíně se dočkal i v letošním SP, kdy nenašel přemožitele v Ruhpoldingu.

Druhým letošním vítězem vytrvalostního závodu je Ole Einar Bjørndalen, který zvítězil na úvod sezóny v Östersundu. Zkušený Nor zatím na domácím MS vybojoval dvě stříbrné medaile a logicky by rád získal i tu zlatou. Bjørndalen bude jedním z důvodů, proč závod pozorně sledovat až do konce. Vyjede až s číslem 91.

Ještě vyšší startovní číslo, 96, ponese na své hrudí Alexej Volkov. Rusové ho zatím v Oslu šetřili a záměrně na něj ukázali až teď. Je to totiž specialista na vytrvalostní závody, což v aktuálním ročníku dokázal například třetí příčkou z Östersundu.

Nejdelší biatlonovou distanci má v oblibě i Ukrajinec Serhij Semenov. Bronzový medailista ze sprintu bude obhajovat pátou příčku, navíc je úřadujícím držitelem malého křišťálového glóbu v této disciplíně.

Minimálně na stříbro z Kontiolahti bude chtít navázat Nor Emil Hegle Svendsen. Rakušana Simona Edera zase favorizuje fakt, že letos vede hodnocení vytrvalostních závodů.Stačilo mu k tomu 7. a 2. místo.

Z českých barev bychom opět měli nejvíce favorizovat Michala Šlesingra, který se momentálně opírá o poměrně solidní běh a stabilní střelbu. Vytrvalostní závod by pro rodáka z Ústní nad Orlicí mohl být největší medailovou šancí. Papírově bychom měli větší pozornost věnovat Ondřeji Moravcovi jakožto obhájci bronzu z loňska. Je však otázkou, zda se po zdravotních problémech nachází v takové kondici, které by mu dovolila bojovat o nejvyšší příčky.

Startovní listina vytrvalostního závodu mužů

Favorité podle Fortuny

1. Martin Fourcade (kurz na vítězství 2,4)

2. Emil Hegle Svendsen (6,0)

3. Anton Šipulin (10,0)

3. Ole Einar Bjørndalen (10,0)

5. Simon Schempp (13,0)

Michal Šlesingr (50,0)

Ondřej Moravec (120,0)

Michal Krčmář (150,0)

Kompletní kurzová nabídka s možností vsadit si

BiatlonMag tipuje

1. Martin Fourcade

2. Serhij Semenov

3. Ole Einar Bjørndalen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *