Home > Téma > MS Oslo: Sumář čtvrtého a pátého dne

MS Oslo: Sumář čtvrtého a pátého dne

Logo MS 2016

Logo MS 2016

Foto: Logo MS 2016 (© oslo2016.no)

Vytrvalostní závody na Mistrovství světa v Oslu přinesly dva francouzské triumfy a také velmi kvalitní české výsledky. Přinášíme souhrn obou dnů a závodů.

Čtvrtý a pátý den v bodech

  • Marie Dorinová Habertová získala již druhé zlato na šampionátu a celkově čtvrtou medaili ze čtyř možných.
  • Anaïs Bescondová skončila na druhé pozici a poprvé v kariéře tak vybojovala individuální medaili na MS.
  • Laura Dahlmeierová si vyjela druhý bronz na šampionátu a spolu se zlatem ze stíhačky tak má už tři medaile.
  • Veronika Vítková si čtvrtým místem stanovila nové osobní maximum v individuálním závodě na MS.
  • Gabriela Soukalové díky páté příčce udržela v čele SP náskok 86 bodů.

Holmenkollens nye dronning, franske Marie Dorian Habert – gratulerer med enda et gull! 😀 Lagvenninnen Anais Bescond tok sølv og tyske Laura Dahlmeier tok bronse.

Zveřejnil(a) Oslo 2016 dne 9. březen 2016

  • Martin Fourcade ziskem čtvrtého zlata vyrovnal historický rekord v počtu nejcennějších kovů na jednom šampionátu.
  • Dnešní zlato je pro Francouze jubilejní 10.
  • Pro Dominika Landertingera je stříbro první individuální medailí z MS od roku 2009.
  • Simon Eder poprvé v kariéře vystoupal na velké akci na stupně vítězů v závodě jednotlivců.
  • Michal Krčmář si pátým místem vylepšil své maximum v individuálním závodě na MS.

Ohlasy

Pro Marii Dorinovou Habertovou bylo příjemné, že o zlato soupeří se svou kamarádkou: „Věděla jsem, že jedu proti Anaïs. Trenéři mě dobře informovali. Byli z toho celí pobláznění. Je úžasné sdílet úspěch s kamarádkou, se kterou se znám mnoho let.“ (biathlonworld.com)

Laura Dahlmeierová byla z bronzu překvapená: „Nemyslela jsem si, že bych mohla dosáhnout na bronz. Když mi to člověk z našeho týmu řekl, tak jsem tomu nemohla věřit.“ (biathlonworld.com)

Jak viděla Veronika Vítková bitvu o medaili v posledním kole? „Snažila jsem se ze všech sil, ale těch mi moc nezbývalo. Věděla jsem, že výsledek bude dobrý tak jako tak, ale můj výkon na placku prostě nestačil. Bohužel. Ke konci už jsem měla černo před očima.“ (biatlon.cz)

Kam šly ty rány? To byla otázka Gabriely Soukalové směrem k trenérům: „Já jsem momentálně v takovém střeleckém rozpoložení, že se musím ptát všech, kde to bylo. Protože já teď vůbec nejsem schopná zpětné vazby.“ (ceskatelevize.cz)

 

Martin Fourcade si tentokrát výhru musel tvrdě vybojovat: „Po poslední střelbě jsem věděl, že mám pozici na to, abych vyhrál. V posledním kole mi trenér říkal, že je Landi jen tři vteřiny za mnou. Lhal, ale věděl jsem, že je rychlý. V posledním kopci jsem zavřel oči, hodně to bolelo. Dal jsem tomu vše, co jsem mohl, a možná i víc.“ (biathlonworld.com)

Závod stál hodně sil i Dominika Landertingera: „Skoro jsem se nedostal do cíle, tak moc jsem se vydal. Měl jsem dokonce závratě, jel jsem úplně na limit.“ (orf.at)

Michal Krčmář se radoval z pátého místa, ale zároveň už myslel na další ročník: „Musím potrénovat běh, ty hvězdy jsou jinde než já.“ (biatlon.cz)

A jak hodnotil počínání Krčmáře jeho trenér Ondřej Rybář? „Jsem za to strašně rád, protože to je nové jméno v první pětce. Michal je naší budoucností, tenhle výsledek do desítky kluci potřebovali.“ (ceskatelevize.cz)

Tak ale tohle je velká paráda!!! Michal Krčmář si dneska na Mistrovství světa v individuálním závodě vyšlápnul na favority, na střelnici nasázel 4 nuly a z cíle odpochodoval na 5 místě! BIMBO-BOMBA!

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 10. březen 2016

Hrdina čtvrtého a pátého dne

Simon Eder

Tak dlouho se Simon Eder pohybuje ve světové špičce a přesto do dnešního dne neměl individuální medaili z velké akce. Až teď, ve 33 letech, to dokázal. Možná i díky podpoře manželky a malé dcerky, jež svého manžela a tátu přijely podpořit přímo do Osla.

Poražený čtvrtého a pátého dne

Johannes Thingnes Bø

Být čtvrtý na světě je obdivuhodný výkon a je třeba na něj nahlížet s velkým respektem. Johannes Thingnes Bø s ním však dnes spokojen nebude. Chyba na poslední položce ho připravila o možné zlato, a tak se potřetí na šampionátu musí domácí hvězda spokojit s bramborovou medailí.

Medailové pořadí po 7 z 11 závodů

1. Francie (5-2-1), 2. Norsko (1-2-2), 3. Německo (1-1-2), 4. Rakousko (0-2-0), 5. Itálie (0-1-0), 6. Ukrajina (0-0-1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *