Home > Závody > Na Mistrovství Severní Ameriky nejúspěšnější Dunkleeová

Na Mistrovství Severní Ameriky nejúspěšnější Dunkleeová

Susan Dunkleeová

Susan Dunkleeová

Foto: Susan Dunkleeová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Jericho, malé městečko ve státě Vermont, přivítalo Mistrovství Severní Ameriky v letním biatlonu. Během minulého víkendu se tak ve sprintu a hromadném startu utkaly hvězdy USA a Kanady v čele s Timem Burkem, Susan Dunkleeovou či Nathanem Smithem.

Ve sprintu nejlepší Američané Burke a Dunkleeová

Papírově byla Američanka Susan Dunkleeová (0+2) největší favoritkou šampionátu a potvrdila to už v úvodním sprintu. Dvakrát sice minula, ale jako výborná běžkyně najela na druhou v pořadí i přes velké horko celou minutu. Tou druhou byla trochu překvapivě Emma Lunderová (1+0) z Kanady, jež minula jen jednou. Těsně prohrála bitvu o stříbro třetí Hannah Dreissigacker (1+1) v barvách USA.

Mezi muži rozhodovaly o vítězi čtyři sekundy. Hlavně díky lepšímu běhu porazil v souboji národních jedniček Američan Tim Burke (0+2) Kanaďana Nathana Smitha (0+1). Bronz pro Spojené státy americké získal Leif Nordgren (1+1).

Výsledky sprintu mužů a žen

Dunkleeová ovládla i hromadný startu, Smith zařídil výhru pro Kanadu

Hromadný start přinesl ještě drtivější výhru Dunkleeové (1+3+1+0). K tradičně solidnému běhu přidala jednu z nejlepších střeleb v závodě a porazila znovu druhou Lunderovou (2+3+1+0). Tentokrát měla k dobru půldruhé minuty. I přes osm střeleckých chyb vybojovala bronz další z Američanek Annelies Cooková (1+5+2+0).

O jediný triumf Kanady v hlavních kategoriích se postaral v hromadném startu mužů Smith (2+0+1+1), i když je pravdou, že mu cestu za zlatem usnadnil svou absencí Burke. Američani ale nezůstali ani tak bez úspěchů, na stupně vítězů totiž vystoupali Jakob Ellingson (0+1+0+1) a Sean Doherty (0+2+2+1).

Výsledky hromadného startu mužů a žen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *