Home > Novinky > Na soustředění do Norska neodcestují ani čeští biatlonisté. Zamíří do Švédska

Na soustředění do Norska neodcestují ani čeští biatlonisté. Zamíří do Švédska

Čeští a francouzští biatlonisté plánovali závěrečné soustředění před startem sezóny v norském Sjusjøenu, kde se zároveň měli v testovacích závodech utkat s domácími reprezentanty. Kvůli zpřísňujícím se opatřením ale museli změnit plány.

Šéf francouzských biatlonistů Stéphane Bouthiaux ve čtvrtek oznámil, že jeho tým nakonec zůstane doma v Bessans (podrobnosti zde). V Norsku by podle nových nařízení museli všichni absolvovat desetidenní karanténu.

Kvůli tomu změnili plány i Češi, kteří ve středu zamíří do švédského Idre. Trenéři na závěrečné soustředění nominovali 11 biatlonistů a 8 biatlonistek s tím, že Jessica Jislová přicestuje později po doběhnutí karantény.

Do sestavy se dostalo i několik juniorů. „Měli by být schopni doplnit tým pro Světový pohár, pokud by nastaly nějaké komplikace,“ vysvětluje sportovní ředitel Ondřej Rybář.

I v Idre mají 14. a 15. listopadu proběhnout testovací závody. Češi by v nich rádi poměřili síly s domácím výběrem.

Složení české reprezentace pro závěrečné soustředění v Idre

Ženy: Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Tereza Vinklárková, Tereza Voborníková, Klára Polednová, Petra Suchá

Muži: Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký, Adam Václavík, Tomáš Krupčík, Milan Žemlička, Vítězslav Hornig, Mikuláš Karlík, Tomáš Mikyska, Jonáš Mareček

Zdroje: biatlon.cz, SkiChrono
Foto: Michal Krčmář a Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *