Home > Závody > Na úvod české zlato! Smíšená štafeta juniorů nenašla v Otepää konkurenci

Na úvod české zlato! Smíšená štafeta juniorů nenašla v Otepää konkurenci

Čeští junioři

Hned první závod Mistrovství světa v letním biatlonu přinesl České republice zlato. Postarala se o něj smíšená štafeta juniorů ve složení Anna Tkadlecová, Markéta Davidová, Ondřej Hošek a Jan Burian.

Úvod vyšel Polsku

První úsek smíšené štafety juniorů provázela dobrá střelba, ani jedna z dívek nemusela na trestné kolo. Jeden z nejlepších střeleckých výsledků zaznamenala Polka Kinga Mitorajová. Spolu s dobrým během si vypracovala náskok půl minuty na Ukrajinu a skoro 45 vteřin na Rusko. Již s minutovým odstupem jel Kazachstán a kousek za ním Česká republika. Anna Tkadlecová na svém úseku třikrát dobíjela.

Anna Tkadlecová

Foto: Anna Tkadlecová (Autor: Tomáš Bláha)

Posun Davidové

Velmi dobrou stíhací jízdu začala na druhém úseku Markéta Davidová. První střelbu zvládla čistě a posunula se na dostřel prvnímu místu. Na té druhé vypotřebovala všechny náboje, ale na trestné kolo nemusela. Předávala jako druhá, 20,6 sekundy za Ruskou Natalií Gerbulovovou. Svou úlohu nezvládla Kamila Żuková. Dvěma trestnými okruhy odsunula suverénně vedoucí Polsko na čtvrté místo.

Markéta Davidová

Foto: Markéta Davidová (Autor: Tomáš Bláha)

Hošek do čela

Na třetím úseku se postupně sjela vedoucí trojice – Ukrajinec Oleksandr Morjev, Rus Viktor Plitcev a náš Ondřej Hošek. Po střelbě vestoje museli závodníci z východu zamířit na trestné kolo. Hošek zvládl 5 terčů na 7 ran a dostal se do vedení! Po třech čtvrtinách závodu se Česká republika mohla pyšnit náskokem více než půl minuty na druhou Ukrajinu. Výrazně přes minutu už ztrácely štafety Kazachstánu, Ruska a Polska.

Ondřej Hošek

Ondřej Hošek

Foto: Ondřej Hošek (Autor: Tomáš Bláha)

České zlato

Český finišman Jan Burian začal prakticky od začátku svého úseku zvyšovat náskok na další štafety. Po tom, co na první střelbě ani jednou nechyboval, už měl na Ukrajince Antona Dudčenka k dobru minutu a 25 sekund. Na položce vestoje Burian použil dva náhradní náboje a bylo jasno. Česká republika se dočká zlata!

čeští junioři

Burian si mohl užít poklidný dojezd do cíle. Druhá Ukrajina ztratila téměr dvě a půl minuty. V bitvě o třetí místo se nakonec Rus Dmitrij Šamajev musel sklonit před Finem Teemem Huhtalou. Až páté dojelo Polsko.

Čeští junioři

Čeští junioři

Čeští junioři

Čeští junioři

Češi vybojovali jubilejní 50. medaili v historii letních šampionátů. Šestou desítku bude moci začít smíšená štafeta dospělých. Ta se ve složení Černá, Charvátová, Václavík a Kristejn vydá do boje ve 12:00.

Čeští junioři

Čeští junioři

Čeští junioři

Čeští junioři

Autor fotografií: Tomáš Bláha

Výsledky závodu

Analýza závodu

Medailové pořadí
Země Z S B =
cze 1 0 0 1
ukr 0 1 0 1
fin 0 0 1 1

Foto: Čeští junioři (Autor: Tomáš Bláha)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *