Home > Rozhovory > Ohlasy: Fourcade myslí na Bjørndalenův rekord, Rybáře mrzela střelba

Ohlasy: Fourcade myslí na Bjørndalenův rekord, Rybáře mrzela střelba

M. Fourcade a Bjørndalen

O Martinu Fourcadovi je známo, že je fanouškem nejrůznějších statistik a rekordů. K jednomu milníku má díky letošní 9. výhře blízko. Francouze po dnešním triumfu ve sprintu v Ruhpoldingu chválil i třetí Emil Hegle Svendsen. Nikoho naopak nemohl chválit český šéftrenér Ondřej Rybář.

„Je to pro nás trochu ponižující“

Martin Fourcade: „Samozřejmě jsem každým závodem blíž a blíž celkovému vítězství, ale jdu vždycky od závodu k závodu. Také jsou tu i jiné výzvy. Třeba Bjørndalenův rekordní počet výher v jedné sezóně (12). To mi pomáhá zůstat soustředěný a pokorný, i když se náskok zvětšuje.“ (ledauphine.com)

Julian Eberhard: „Povedl se mi perfektní závod, udělal jsem všechno, jak jsem měl. Nevím, co bych mohl udělat lépe. Můžu se spoléhat na své běžecké kvality a ve sprintu mi funguje i střelba.“ (LAOLA1.at)

Emil Hegle Svendsen: „Martin běžel šíleně dobře. Byl fantastický. Samozřejmě je to pro nás trochu ponižující, ale musíme prostě pracovat tvrději a porazit ho. Mým cílem je dát mu pořádně zabrat.“ (NRK)

„Je potřeba se poučit.“

Michal Krčmář: „Dneska jsem na špičku běžecky neměl a to rozhodlo. Střelby až tak kvalitní nebyly, s jedničkou se dalo pohybovat v nejlepší desítce. Na trati to nestálo za moc a dost jsem tam ztrácel.“ (Český rozhlas)

Ondřej Rybář: „Dva kluci sice jsou na bodech, ale představovali bychom si je výš. Výsledky kluků jsou dnes závislé na střelbě, nikomu se úplně nepovedla. Hlavně je škoda těch ležek. Ondra tam měl těžké podmínky, foukalo mu a snažil se reagovat. U Michala je to velká škoda, pere se tu s najížděním na střelnici. Je potřeba se poučit.“ (Český rozhlas)

Foto: M. Fourcade a Bjørndalen (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *