Home > Novinky > Ole Einar Bjørndalen míří do Číny za svými svěřenci. Čeká ho přísná karanténa

Ole Einar Bjørndalen míří do Číny za svými svěřenci. Čeká ho přísná karanténa

Ole Einar Bjørndalen je známý tím, že pro úspěch udělá všechno. Ať už dříve jako závodník či teď jako trenér. Nyní se proto vydává na komplikovanou cestu do Číny, která bude zakončena dvoutýdenní karanténou.

Legendární Nor se před rokem stal šéftrenérem čínských biatlonistů s jasným cílem: Uspět na domácí olympiádě v roce 2022. A pro to chce udělat všechno.

„Přemýšlel jsem o několika možnostech, jak se do Číny dostat. Mohl jsem jet 6 až 7 dní autem nebo 10 dní vlakem. Ale prostě jsem tam musel, potřebují trenéra,“ svěřil se Bjørndalen norské televizi TV2.

Nakonec našel možnost, jak se za svými svěřenci dostat. „V pátek letím přes Vídeň a v sobotu přistávám v Číně. Jsem šťastný. Několik letů bylo zrušeno a já jen čekal a čekal.“

V Číně plánuje pobýt dva až tři měsíce. Nejprve ale bude muset do dvoutýdenní karantény v Šen-jangu. Až pak zamíří do vysoko položeného střediska Pa-šang.

A karanténa v Číně znamená něco jiného než karanténa v Norsku. „Mí sportovci zůstali dva týdny v hotelu a nikdo nemohl opustit pokoj. Nemohli se jít vyvětrat, mohli si jen otevřít okno,“ popisuje Ole.

Foto: Čcheng Fang-ming (Autor: Petr Slavík)

Co bude dělat tak dva týdny sám na hotelovém pokoji? „Budu pracovat, připravovat tréninkový plán. A pak asi udělám spoustu kliků a sedů lehů. Nikdy jsem nestrávil dva týdny na pokoji.“

Bjørndalen se do Číny vydá zatím bez manželky a trenérky ženského týmu Darji Domračevové. Ta by však měla i s dcerou Xenií dorazit brzy.

O tom, že by zůstal doma, Ole neuvažoval. Ví, že ho jeho svěřenci potřebují. „Jsou šťastní, když mají u sebe trenéra, je to jiná filozofie než v Norsku. Siegfried Mazet se nemusí obávat toho, že by nechal své sportovce několik měsíců osamotě.“

Koronavirus Bjørndalenovi celkově zkřížil plán přípravy. „Měli jsme být střídavě v Norsku, Bělorusku a Německu. Teď musíme být v Číně,“ říká s tím, že olympijský areál je zatím staveniště a není otevřen pro tréninky. „Musíme být kreativní,“ dodává Ole Einar Bjørndalen.

Zdroj: TV2
Foto: Ole Einar Bjørndalen (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *