Home > Závody > Olsbuová Røiselandová byla nejlepší biatlonistkou při výjezdu na Lysebotn. Eckhoffová onemocněla

Marte Olsbuová Røiselandová

Norský Blinkfestivalen dnes odstartoval tradiční výjezd na Lysebotn. Zatímco mužská špička porovnání s běžci na lyžích letos neabsolvovala, tak ženské áčko na startu bylo. I když ne zcela kompletní.

Tiril Eckhoffová musela závod vynechat kvůli zánětu močových cest, jak informovala norská televize NRK. Nad její účastí v dalších závodech visí otazník.

V 7,5 km dlouhém stoupání, do kterého se kvůli bezpečnosti startovalo intervalově, si podle očekávání nejlépe vedla norská běžecká hvězda Therese Johaugová. Druhá dojela se ztrátou 34 sekund Heidi Wengová a třetí Helene Marie Fossesholmová už zaostávala o 2 minuty a 20 sekund.

Mini souboj biatlonistek vyhrála Marte Olsbuová Røiselandová, která skončila celkově devátá s rozestupem 6 minut a 26 sekund. Jedenáctá dojela Ingrid Tandrevoldová (+7:19) a šestnáctá Ida Lienová (+9:14).

Závod mužů vyhrál Simen Krüger o minutu a 2 sekundy před Hansem Holundem. O dalších 19 sekund zpět byl Håvard Moseby. Při absenci největších biatlonových hvězd si vedl nejlépe trojnásobný dorostenecký mistr světa z tohoto roku Martin Nevland. Na Lysebotn vyjel jako 17. s mankem 5 minut a 53 sekund.

V pátek už se dostanou do akce elitní biatlonisté. V 18:35 je čeká kvalifikace supersprintu, od 20:20 pak finálové jízdy. Závody odvysílá živě norská televize NRK.