Home > Novinky > Ondřej Hošek poprvé povolán do Světového poháru

Ondřej Hošek poprvé povolán do Světového poháru

Ondřej Hošek

I s Ondřejem Hoškem či Jaroslavem Soukupem odcestovala česká reprezentace do německého Oberhofu, kde už ve čtvrtek vypukne první Světový pohár v roce 2018. Naopak schází Michal Šlesingr.

Hoškova premiéra a návrat Soukupa

Výkony Ondřeje Hoška patří v této sezóně k těm nejradostnějším momentům. Teprve 22letý biatlonista dosud bodoval ve všech šesti závodech IBU Cupu. Ve vytrvalostním závodě v Obertilliachu pak exceloval pátým místem. Zdobí ho především výborná střelba.

Nyní si Hošek vysloužil premiérové povolání mezi elitu. Jestli se skutečně představí ve Světovém poháru, to zatím není 100% jisté. Trenéři totiž do Oberhofu pozvali šestici závodníků včetně Jaroslava Soukupa.

Jemu nevyšel start sezóny v Östersundu, a tak se přesunul do IBU Cupu. Čtyři starty proměnil pokaždé v body, sám ale čekal asi trochu víc než výsledky od 16. do 30. místa. V sobotu však přesvědčil trenéry na Českém poháru v Novém Městě na Moravě. V hromadném startu neudělal ani jednu chybu a zvítězil o více než minutu před Milanem Žemličkou a Ondřejem Hoškem.

Jaroslav SoukupFoto: Jaroslav Soukup (Autor: Petr Zbranek)

Šlesingr do Oberhofu nejede

Už v Annecy Michala Šlesingra výrazně limitovalo bolavé koleno. Jeho stav se sice zlepšuje, ale na závodění to stále není. Šlesingr tak do Oberhofu nepojede a místo toho se bude připravovat individuálně v Novém Městě na Moravě.

I tak je v českém týmu přetlak. Vedle Hoška a Soukupa byli pro čtvrtý díl Světového poháru nominováni Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík a Adam Václavík. Do pátečního sprintu přitom může naskočit jen pět závodníků.

„Na programu jsou štafety, a tak trochu spekulujeme s tím, jak ji postavíme. A chceme hrát s více kartami,“ vysvětlil pro web biatlon.cz širší nominaci šéftrenér Ondřej Rybář.

To u žen je situace jednodušší. Zdeněk Vítek neudělal žádnou změnu, a tak ve čtvrtečním sprintu uvidíme šestici Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová, Lucie Charvátová a Veronika Zvařičová.

Michal ŠlesingrFoto: Michal Šlesingr (Autor: Petr Zbranek)

Přes svátky se makalo

Příprava českých biatlonistů se nezastavila ani přes svátky. Spíš naopak. „Vlastně se jednalo o standardní tréninkový blok, poslední před druhým trimestrem a olympijskými hrami, protože pak – před olympiádou – bude navíc příprava ovlivněna časovým posunem. Proto jsme měli v plánu hodně objemů i síly,“ popisuje Rybář.

Vedle toho Češi absolvovali i několik rychlostních a střeleckých tréninků. Většina reprezentace se připravovala v Jablonci nad Nisou, šest mužů v Novém Městě na Moravě a někteří pak zvolili individuální formu tréninku.

Ondřej Moravec se spolu s rodinou vydal do Hochfilzenu. Lucie Charvátová zase zvolila trénink v jiném rakouském středisku, v Seefeldu. V individuální přípravě pokračovala i Gabriela Koukalová, která by měla v půlce ledna oznámit, zda se zúčastní olympiády.

Hlavní foto: Ondřej Hošek (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)
Zdroj: Biatlon.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *