Home > Rozhovory > Podle Moravce nebyla trať v dobrém stavu. Koukalová chtěla brusle od Sáblíkové

Podle Moravce nebyla trať v dobrém stavu. Koukalová chtěla brusle od Sáblíkové

Ondřej Moravec

Biatlonisté dnes v Novém Městě nebojovali jen proti sobě, ale i s tratí. Její zledovatělost se stala osudnou třeba pro Ondřeje Moravce. Jedno to ale bylo Martinu Fourcadovi, který si na trati užil pořádné oslavy. Pak je uváděl na pravou míru.

„Mezi závodníky panovala nervozita.“

Martin Fourcade: „Doufám, že si lidé špatně nevyloží moje oslavy na trati. Často ale slýchám, že neukazuji při výhrách emoce a dnes jsem se prostě chtěl podělit o mou radost s fantastickým publikem.“ (IBU)

Anton Šipulin: „Martin je silný během celé sezóny, takže je těžké s ním soupeřit. Doufám, že nám dá novoroční dárek a bude možné v roce 2017 vyhrát.“ (IBU)

Quentin Fillon Maillet: „Do sezóny jsem neodstartoval moc dobře, takže je pro mě důležité, že jsem se mohl vrátit na pódium takovýmto výkonem.“ (IBU)

Michal Krčmář: „Nahoře před cílem jsem byl osmý nebo devátý. Pod kopcem najednou dvanáctý. Trochu mě asi nepodržely lyže nebo nevím. Taková kaňka mě na tom trochu mrzí.“ (ČT)

Ondřej Moravec: „Trať nebyla v dobrém stavu, plotny byly ve výjezdech i ve sjezdech. Mezi závodníky panovala nervozita. V zatáčkách nad tubusy jsem měl problémy v každém kole a jednou jsem to neustál.“ (Deník Sport)

„Dělám spoustu chyb a jsem roztržitá.“

Anaïs Chevalierová: „Na první střelbě jsem byla nervózní, a proto jsem minula jeden terč. Pak jsem se ale začala soustředit a jela si svůj závod.“ (IBU)

Dorothea Wiererová: „Střelba by dnes nebyla tak obtížná, ale já měla zmrzlý prst, takže to pro mě nebylo jednoduché.“ (IBU)

Tatjana Akimovová: „Opravdu jsem se snažila držet Wiererové a nemyslet na Dunkleeovou za mnou, ale byla zkrátka moc rychlá. Za třetí místo jsem ale šťastná.“ (IBU)

Gabriela Koukalová: „Mám na víc a je mi líto, že jsem se zatím nemohla střelecky srovnat. Dělám spoustu chyb a jsem roztržitá. Běžecký výsledek snad nebyl špatný, trať byla dnes hrozně těžká. Kdyby mi Martina Sáblíková půjčila brusle, byla bych na tom líp.“ (Český rozhlas)

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *