Home > Novinky > Potvrzeno: Martin Fourcade vynechá únorové závody v Canmore a Soldier Hollow

Potvrzeno: Martin Fourcade vynechá únorové závody v Canmore a Soldier Hollow

Martin Fourcade

Po závodech v Ruhpoldingu se nechal Martin Fourcade slyšet, že možná vynechá některé ze zastávek před Mistrovstvím světa. S rozhodnutím počkal ještě do italského Antholze. Protože i tam zůstal Francouz bez medaile, biatlonoví fanoušci v Kanadě a Spojených státech ho v příštích týdnech skutečně závodit neuvidí. Sedminásobný vítěz Světového poháru o tom informoval na svém facebookovém profilu.

Na trati se nepoznávám. A vy mě také ne

„Už od začátku Světového poháru neodpovídá moje fyzická výkonnost mým standardům, ani tomu, co jsem předváděl v tréninku. Vůbec se nepoznávám a vím, že vy fanoušci mě na trati nepoznáváte také,“ běduje na začátku svého prohlášení Martin Fourcade. Francouzský biatlonista je rád, že se díky své střelbě i bojovnosti dokázal vrátit na druhé místo v celkovém hodnocení. A přestože chce bojovat až do konce, musel učinit jedno těžké rozhodnutí. „Nebudu se účastnit severoamerických zastávek Světového poháru, především proto, abych se dokázal dobře připravit na březnové Mistrovství světa.“ Fourcade věří, že právě pauza mu pomůže v návratu k běžecké formě, kterou by pak mohl zúročit ve švédském Östersundu. Právě tam se od 7. do 17. března biatlonové mistrovství koná.

„Omlouvám se kanadským a americkým fanouškům za to, že mě ve svých střediscích neuvidí. A také přeji v následujících závodech štěstí celému francouzskému týmu. Vám všem pak děkuji za podporu a náklonnost, kterou mi v každé situaci projevujete,“ ukončil smutné vysvětlení Fourcade.

Už od zastávky v Novém Městě na Moravě se Martinu Fourcadovi nepodařilo získat žádnou medaili. V závěru hromadného startu v německém Ruhpoldingu souboj o medaile dokonce vzdal – tempu Juliana Eberharda a Quentina Fillona Mailleta nestačil a v cíli byl čtvrtý. Podobná situace se opakovala i tento týden v Itálii. Ve stíhacím závodě byl spolu s Fillonem Mailletem a Simonem Desthieuxem jedním z adeptů na bronz. V závěrečných desítkách metrů ale ze souboje vypadl a dojel pátý.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Jaroslav Svoboda)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *