Home > Novinky > Pravděpodobně to byla moje poslední sezóna, překvapila Julija Džimová

Pravděpodobně to byla moje poslední sezóna, překvapila Julija Džimová

Julija Džimová

Ukrajinská reprezentace stejně jako ta česká absolvovala v Oslu poslední Světový pohár této sezóny. Pro týmovou jedničku Juliji Džimovou to ale asi byly i poslední závody v kariéře.

Rozhodnutí nejet do Ťumeně padlo až před pár dny po schůzce ministra mládeže a sportu s vedením ukrajinského biatlonu. Samotní biatlonisté už to ale věděli delší dobu, takže v nich vyhlášení bojkotu nevzbudilo výraznější emoce.

„Abych byla upřímná, tak jsem tušila, že do Ťumeně nepojedeme. Ostatní biatlonisté to vzali v pohodě, nejsme první ani poslední, kteří tam nejedou. Chápou naši situaci. Říkali mi, že je škoda, že nemůžu zabojovat o elitní desítku v celkovém hodnocení, ale já jim odpovídala, že osud tomu chtěl jinak,“ prozradila Julija Džimová v rozhovoru s ukrajinským serverem XSPORT.

Džimovou mrzí, že kvůli zdravotním problémům nemohla po celou sezónu podávat takové výkony jako teď v Oslu nebo v Östersundu. Na olympiádě absolvovala jen jeden individuální start, ve vytrvalostním závodě skončila 20.

I to se možná podepsalo na tom, že v pouhých 27 letech už nemá touhu pokračovat. „Pravděpodobně to byla moje poslední sezóna. Ale nechci o tom víc mluvit,“ řekla Džimová s tím, že si zkrátka uvědomila, že je potřeba posunout se někam dál.

Pro ukrajinský biatlon by to byla velká ztráta. V minulé sezóně skončila Julija Džimová ve Světovém poháru celkově osmá, nyní drží desátou příčku. Se štafetou vyhrála olympiádu v Soči a také se radovala ze dvou stříbrných medailí na mistrovství světa.

Konec kariéry po této sezóně již oznámili Lowell Bailey, Jean-Guillaume Béatrix, Tim Burke, Marie Dorinová Habertová, Florian Graf, Weronika Nowakowská, Julia Ransomová, Jaroslav Soukup a Veronika Zvařičová.

Zdroj: xsport.ua
Foto: Julija Džimová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *