Home > Novinky > Přehled novinek: První nominace pro Östersund a plány Kuzminové

Přehled novinek: První nominace pro Östersund a plány Kuzminové

Anastasija Kuzminová

První polovina září přinesla ve světě biatlonu hned několik zajímavých zpráv. O svém návratu promluvila Anastasia Kuzminová, Němci zase uveřejnili část nominace pro první závody v Östersundu.

Slovenská jednička Anastasia Kuzminová je po narození dcery již v plném tréninku a vše nasvědčuje tomu, že se úspěšně vrátí mezi elitu. Její návrat však přijde až v prosinci, úvodní závody v Östersundu chce vynechat.

Ve Švédsku naopak jistě uvidíme Simona Schemppa, Benedikta Dolla, Arnda Peiffera a Erika Lessera. O zbylá dvě místa se bude bojovat v IBU Cupu. U žen už Němci dokonce oznámili kompletní šestici. Na startu sezóny tak budou Laura Dahlmeierová, Franziska Hildebrandová, Franziska Preußová, Maren Hammerschmidtová, Vanessa Hinzová a Miriam Gössnerová.

Menší smůla potkala Franzisku Hildebrandovou. Kvůli svalovému zranění nedokončila sprint na Mistrovství Německa v Altenbergu. O týden později v Oberhofu už byla ale zpět a ukázala skvělou běžeckou formu. Podle svých slov nyní musí zapracovat hlavně na střelbě.

S blížícím se porodem Darji Domračevové tráví Ole Einar Bjørndalen logicky více času v Minsku. Při tréninku v moderním areálu Raubiči se setkal s běloruskými novináři a biatlonovou mládeží.

Kádr ruských žen by měl pro příští sezónu posílit o Jekatěrinu Šumilovovou. Trenér Vitalij Noricyn čeká od této závodnice, která se dlouho potýkala se zraněním, velké výsledky. Na ty by mohla dosáhnout i Olga Podčufarovová. Stále však není 100%, že bude po loňském selhání organismu fit.

IBU osvobodila tři podezřelé z dopingu. Trio Éva Tófalviová, Eduard Latypov a Artěm Tyščenko bylo sice usvědčeno z užití meldonia, stalo se tak však v době, kdy ještě nebylo oficiálně zakázáno. Jediným postihem je tak diskvalifikace ze závodů, do kterých při užití této látky zasáhli.

Rakušané v Obertilliachu testovali svou výkonnost. Jasně nejlépe na tom byl po všech stranách zkušený Simon Eder. Druhým a čtvrtým místem překvapil Lorenz Wäger, hlavně tedy po běžecké stránce. Dominik Landertinger byl ve sprintu třetí a ve stíhačce následně druhý.

Jakov Fak se zúčastnil charitativního běhu ve slovinském Brdu. No, zúčastnil. On svůj závod na 10 kilometrů vyhrál ve výborném čase 35:13.

Autor: Günter Hentschel (pod licencí BY-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *