Home > Preview > Preview Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích 2015

Preview Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích 2015

Pozvánka MČR v biatlonu na kolečkových lyžích 2015

Pozvánka MČR v biatlonu na kolečkových lyžích 2015

Foto: Pozvánka na MČR v biatlonu na kolečkových lyžích 2015 (© Biatlon.cz)

První zářijový víkend přinese vrchol českého biatlonového léta. V Letohradě se už tradičně koná Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. Kompletní česká špička poměří síly ve sprintu, stíhačce a supersprintu.

Závody mužů

Za největšího favorita mezi muži nelze označit nikoho jiného než Michala Šlesingra. Odchovanci pořádajícího oddílu se na domácí trati vždycky dařilo. Za vše hovoří fakt, že zde od roku 2010 vyhrál všechny sprinty v rámci MČR na kolečkových lyží. Určitě se těší i na supersprint, ve kterém platí za českou jedničku.

Zálusk na triumf má samozřejmě i další z bohaté letohradské líhně Ondřej Moravec. Loni získal na kolečkách titul mistra ČR ve stíhačce. Letní biatlon mu celkově sedí, v historii světových šampionátů získal s Rusem Katrenkem vůbec nejvíc cenných kovů. V posledním reprezentačním testu vyhrál.

Pomyslnou velkou trojku doplňuje Jaroslav Soukup. Úřadující mistr ČR v biatlonu na horských kolech si v posledních dvou letech z Letohradu odvezl vždy jeden bronz, ale třeba v roce 2011 ovládl stíhačku.

Černým koněm závodu by mohl být Tomáš Vojík. Z loňska obhajuje stříbro ze stíhačky a jeho pět zlatých z juniorských kategorií na MS v letním biatlonu z něj dělají biatlonistu, kterému kolečkové lyže rozhodně nevadí.

Do širšího okruhu favoritů musíme zařadit i Lukáše Kristejna, Michala Krčmáře, bratry Krupčíkovy, Adama Václavíka a Víta Jánova.

Závody žen

V posledních dvou letech se v Letohradě ze čtyř závodů třikrát radovala z titulu mistryně ČR Gabriela Soukalová. To ji předurčuje k pozici favoritky závodů žen.

Veronika Vítková ji však nedá nic zadarmo. Souboj bude o to prestižnější, že Soukalová trénuje pod Ondřejem Rybářem, kdežto Vítková pod Zdeňkem Vítkem. Lídryně tréninkové skupiny žen už letos ovládla MČR na horských kolech a z minulého šampionátu na kolečkách obhajuje zlato a stříbro.

Jako o specialistce na kolečkové lyže můžeme hovořit o Jitce Landové. Léto 2012 ji přineslo titul dvojnásobné mistryně ČR, léto 2013 zase zlato a stříbro z Mistrovství světa.

Do medailového boje určitě promluví i Eva Puskarčíková, vždyť z loňska obhajuje dvě bronzové medaile a vzhledem k absenci na šampionátu na horských kolech má jistě o motivaci navíc.

Bez šance na úspěch určitě nejsou ani Lucie Charvátová, Lea Johanidesová, Barbora Tomešová, Veronika Zvařičová, Jessica Jislová, Ludmila Horká a Kristýna Černá.

V obou kategoriích se stejně jako v minulých letech čeká účast zástupců okolních zemí, jejich výsledky se však samozřejmě nemůžou započítávat do pořadí MČR.

Výsledky MČR na kolečkových lyžích 2014

Sprint mužů

1. Šlesingr

2. Otčenáš (SVK)

3. Moravec

4. M. Krupčík

Stíhací závod mužů

1. Moravec

2. Vojík

3. Soukup

Sprint žen

1. Vítková

2. Poliaková (SVK)

5. Guziková (POL)

4. Gereková (SVK)

5. Soukalová

7. E. Puskarčíková

Stíhací závod žen

1. Soukalová

2. Poliaková (SVK)

3. Vítková

4. E. Puskarčíková

 

Program MČR v Letohradu
Datum Čas Disciplína
5. 9. 10.30 sprint dorostenek
5. 9. 11.15 sprint dorostenců
5. 9. 13.00 sprint žen a juniorek
5. 9. 13.45 sprint mužů a juniorů
5. 9. 20.45 supersprinty
6. 9. 10.30 stíhací závod dorostenek
6. 9. 11.15 stíhací závod dorostenců
6. 9. 13.00 stíhací závod žen a juniorek
6. 9. 13.45 stíhací závod mužů a juniorů

Propozice
Plakát

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *