Home > Novinky > Příprava vrcholí. Češi jsou ve Finsku, na severu trénují i další týmy

Příprava vrcholí. Češi jsou ve Finsku, na severu trénují i další týmy

Veronika Zvařičová

Už jen dva týdny zbývají do startu Světového poháru. Jednotlivé týmy se tak vydaly na sever, kde absolvují závěrečnou fázi přípravy. To je i případ české reprezentace.

Češi opět v Imatře

Čeští biatlonisté se připravovali ve finské Imatře už na přelomu října a listopadu. Pak se nakrátko vrátili domů, aby opět zamířili zpět na sever. Mluvilo se o tom, že by Češi zamířili do Vuokatti, ale nakonec opět dostala přednost Imatra, kde mají naši biatlonisté dobré zázemí a také soukromí.

Dobrou zprávou je, že vyjma Gabriely Koukalové jsou čeští reprezentanti až na menší bolístky zdravotně v pořádku. Lea Johanidesová doléčovala vykloubený palec, Michal Šlesingr s Tomášem Krupčíkem si zase odnesli menší šrámy z fotbalu.

V pořádku už je Ondřej Moravec, který má spolu s Michalem Krčmářem a Michalem Šlesingrem jistotu účasti v závodech Světového poháru. O další dvě místa se ve dvou kontrolních závodech poperou Tomáš Krupčík, Jaroslav Soukup a Adam Václavík, který už po zlomenině nohy trénuje prakticky naplno.

Světový pohár mají jistý i Gabriela Koukalová (otázkou je zdraví), Eva Puskarčíková, Veronika Vítková a Lucie Charvátová. Zabojovat ještě musí Jessica Jislová, Lea Johanidesová a Veronika Zvařičová. Ta by se mohla dočkat prvního startu v elitním seriálu od sezóny 2012/13.

Zbytek týmu čeká závěrečná příprava ve švédském Idre a po ní start sezóny 23. listopadu v Sjusjøenu. Na IBU Cupu v Norsku by se mohla představit i talentovaná Markéta Davidová.

Co další týmy?

Sjusjøen je velmi populární destinací. Závěrečnou přípravu tam absolvuje jak německý tým, tak ten francouzský. A nepůjde jen o trénink, na konci příštího týdne se v Sjusjøenu bude i závodit. Na startu budou Martin Fourcade, Anton Šipulin, Johannes Thingnes Bø, Arnd Peiffer či Simon Schempp. Mezi ženami zase poměří síly Laura Dahlmeierová, Marie Dorinová Habertová, Dorothea Wiererová, Justine Braisazová nebo Anaïs Chevalierová.

V kanadském Canmore se kromě domácí reprezentace připravují i americký tým a ukrajinští muži. V kontrolních sprintech tam zvítězili Lowell Bailey a Nathan Smith mezi muži a Sarah Beaudryová a Megan Bankesová mezi ženami.

Norové zase testovali formu v Trysilu. Henrik L’Abée-Lund nadělil ve sprintu minutu třikrát nepřesnému Johannesu Bøovi. Třetí skončil Erlend Bjøntegaard, čtvrtý Lars Birkeland a až pátý Emil Hegle Svendsen.

Foto: Veronika Zvařičová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *