Home > Rozhovory > Proč vynecháváš závody? Olsbuová Røiselandová odpověděla na kritiku vítězstvím

Proč vynecháváš závody? Olsbuová Røiselandová odpověděla na kritiku vítězstvím

Rozhodla se vynechat závody ve francouzském Le Grand-Bornand a místo toho trénovat. Marte Olsbuová Røiselandová za to byla kritizována, ve sprintu v Oberhofu však odpověděla drtivým vítězstvím.

Expertka norské televize NRK a bývalá vynikající závodnice Liv Grete Skjelbreidová krok Olsbuové Røiselandové nechápala. Řadila ji totiž mezi kandidátky na velký křišťálový glóbus. „Myslím, že je to od ní velmi defenzivní přístup. Kdyby jela ve Francii všechny tři závody, měla by velkou šanci.“

Norská biatlonistka na to reagovala slovy: „Není mým úmyslem odrážet kritiku, ale zkrátka jsem udělala všechno pro to, abych byla nejlépe připravena na mistrovství světa a závěr sezóny.“

Pravdou je, že se Olsbuová Røiselandová na začátku sezóny především střelecky trápila. A první závod po tréninkovém bloku suverénně vyhrála, a to s čistým kontem.

„Proto jsem odjela domů a trénovala. Střelba nebyla před Vánoci dost dobrá. Teď vidím, že jsem zpátky i po běžecké stránce. Dnes jsem se cítila na trati velmi dobře a jsem za to šťastná,“ komentovala dnešní vítězství Olsbuová Røiselandová, která druhé Denise Herrmannové nadělila 33 sekund.

„Nevím, co jsme přes Vánoce dělaly my, ale Marte doma odvedla obrovský kus práce. Musím taky domů,“ usmívala se dnes pátá Tiril Eckhoffová, která tak ukončila svou sérii čtyř výher.

Zdroj: NRK
Foto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *