Home > Zábava > Reakce na krizi českých mužů: Zdeněk Vítek se vrací k závodění!

Reakce na krizi českých mužů: Zdeněk Vítek se vrací k závodění!

Zdeněk Vítek

Zdeněk Vítek

Foto: Zdeněk Vítek (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Stagnující tým českých mužů dostane už pro nejbližší závody v Ruhpoldingu pořádnou injekci. Na tratě se totiž vrací Zdeněk Vítek!

Nynější kouč českých žen ukončil kariéru v roce 2014. Na svém kontě má bronz z Mistrovství světa 2003 a šest individuálních medailí ve Světovém poháru. Podobné výsledky by nyní šéftrenér Ondřej Rybář bral všemi deseti. „Bjørndalenovi bude brzy 42 let, Zdeňkovi je pouze 38. Čekám proto minimálně srovnatelné výkony jako u Nora,“ připomíná Rybář druhého muže hodnocení Světového poháru.

Přeci jen se nabízí otázka, jak na tom Vítek bude po více než roční přestávce. Paradoxně mu však působení v pozici trenéra mohlo pomoct. „Fyzička mi zůstala dobrá, jak musím teď pořád někde nahánět Gábinu. Dokonce si myslím, že jsem psychicky odolnější. Holky mě totiž stojí víc nervů než poslední položka nejdůležitějších závodů.“

Návrat k závodění ovšem neznamená konec trenérské kariéry. „U holek budu nadále pokračovat.  Nechám je ovšem, aby si tréninky vedly samy. Verča Vítková pak bude dělat černé puntíky těm, co přijdou na trénink pozdě.“

Jak si Zdeněk Vítek povede v dvojroli trenéra a závodníka, zjistíme již v pátek 8. ledna, kdy se jedou v Ruhpoldingu sprinty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *