Home > Závody > Rychlý Štvrtecký si na IBU Junior Cupu v NMNM vyjel čtvrté místo

Rychlý Štvrtecký si na IBU Junior Cupu v NMNM vyjel čtvrté místo

Jakub Štvrtecký a Milan Žemlička

Čeští junioři úspěšně uzavřeli domácí IBU Junior Cup. V Novém Městě na Moravě se v dnešních sprintech vedlo zejména čtvrtému Jakubu Štvrteckému, desátému Vítězslavu Hornigovi a jedenácté Tereze Vinklárkové. Čelní příčky opět patřily Francii a Německu.

Vinklárková na prahu elitní desítky

Na skvělé páté příčce se po polovině sprintu juniorek nacházela Tereza Vinklárková. Pak ovšem česká jednička jednou chybovala vestoje a v cíli to znamenalo propad na 11. příčku. Další Češky už střílely hůř. Petra Suchá skončila s dvěma trestnými koly 22., Eliška Svobodová se třema 32.

Bodovaly ještě 38. Tereza Voborníková a 40. Karolína Dusilová. Eliška Teplá skončila 43. a Iva Křižovičová 56.

Závod ovládly dvě čisté biatlonistky. Němka Sophia Schneiderová porazila druhou Lou Jeanmonnotovou Laurentovou o 24,5 sekundy. Francouzce ale i druhé místo stačilo k tomu, aby šla do čela seriálu. Na stupních vítězů ji dnes doprovodila třetí Sophie Chauveauová.

Výsledky sprintu juniorek
Pořadí IBU Junior Cupu

Štvrtecký čtvrtý a Hornig desátý

Jakub Štvrtecký i v sobotním sprintu potvrdil, že patří mezi nejrychlejší juniory světa. Tentokrát měl druhý nejrychlejší čas a na své poměry i solidně střílel. Za jedna plus jedna.

Po druhé střelbě mu patřila sedmá příčka, ale posledním kolem prolétl nejrychleji ze všech a dostal se až na čtvrtou příčku. Třetí Němec Marinus Veit zůstal vzdálen o tři sekundy. Půl minuty najel na Štvrteckého francouzský vítěz Martin Perrillat Bottonet. Druhý skončil Němec Danilo Riethmüller.

Velmi dobře si vedl Vítězslav Hornig, který dojel s jedním trestným kolem desátý. Hned čtyři Češi se seřadili ve třetí desítce. Tomáš Mikyska byl 25., Dominik Štulík 26., Mikuláš Karlík 28. a Jakub Kocián 29. Za zmínku stojí Karlíkův šestý běžecký čas, který bohužel kazilo pět chyb. Nebodoval 47. Jonáš Mareček.

V čele IBU Junior Cupu zůstává Francouz Hugo Rivail, Jakub Štvrtecký se posunul na 11. příčku. Seriál vyvrcholí na přelomu ledna a února ve slovinské Pokljuce, kde se bude zároveň bojovat o medaile v rámci Mistrovství Evropy juniorů.

Výsledky sprintu juniorů
Pořadí IBU Junior Cupu

Foto: Jakub Štvrtecký (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *