Home > Závody > Sestry Öbergovy ovládly zkrácený vytrvalostní závod v Idre, Davidová osmá

Sestry Öbergovy ovládly zkrácený vytrvalostní závod v Idre, Davidová osmá

Nedělní zkrácený vytrvalostní závod žen ve švédském Idre skončil triumfem sester Öbergových. Starší Hanna vyhrála o více než minutu před Elvirou, a navázala tak na včerejší triumf. Markéta Davidová byla v posledním předsezónním testu se sedmi chybami osmá.

Hanna Öbergová dnes patřila mezi ty nejpřesnější střelkyně. V náročných podmínkách se dopustila jediné chyby, a to až na závěrečné položce. Díky tomu zvítězila o minutu a 16 sekund před svou sestrou Elvirou Öbergovou (0+1+1+1).

Na vítězství po třech nulách útočila Estonska Tuuli Tomingasová, ale tři chyby na závěrečné položce ji poslaly na třetí příčku.

Pátou příčkou překvapila švédská juniorka Ella Halvarssonová (0+1+1+0). Byla v obležení zkušenějších krajanek, čtvrté Mony Brorssonové (0+0+1+2) a šesté Linn Perssonové (0+1+2+1).

Markétě Davidové (0+2+2+3) opět patřil nejrychlejší běžecký čas, ale kvůli horší střelbě obsadila osmou příčku. Proti včerejšku si polepšila 12. Eva Puskarčíková (0+2+1+2).

Poměrně se dařilo dvěma mladým Češkám. Tereza Voborníková (0+1+0+2) brala 16. příčku, Tereza Vinklárková (0+1+1+1) 20. Zklamaná naopak bude 25. Lucie Charvátová (1+5+2+1).

Výsledky zkráceného vytrvalostního závodu žen

Foto: Hanna Öbergová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *