Home > Novinky > Skikros, hodnotila Dahlmeierová trať v Annecy. Vítkové moc nechutnala

Skikros, hodnotila Dahlmeierová trať v Annecy. Vítkové moc nechutnala

Laura Dahlmeierová

Francouzské Annecy se dostalo do kalendáře Světového poháru teprve podruhé v historii, a tak biatlonistky poznávaly specifika místní trati.

Hodně se zalíbila dnes druhé Lauře Dahlmeierové, která se dostává do formy po tom, co kvůli nemoci vynechala Östersund. „Biatlon není jen o běhu, je i o střelbě. Ta je důležitá zvlášť, když vám to tolik nejde na trati. Ale zlepšuje se to, zvlášť tady ve Francii, kde je záludná trať. Je to jako skikros. Nahoru, dolů, zatáčky. Takové tratě se mi líbí.“ (IBU)

Progres je patrný i ze srovnání běžeckých časů ve sprintu v Hochfilzenu a v Annecy. Zatímco před týdnem měla třináctý čas se ztrátou 31 sekund, tak dnes to byl pátý čas a manko 20,5 sekundy.

Kouzla trati v resortu Le Grand-Bornand objevovala i Selina Gasparinová:

Komu trať zas tak nesedla, byla Veronika Vítková, která na 7,5 km nabrala ztrátu minuty a skončila dnes jako nejlepší z našich šestnáctá. „Trošku jsem se zalekla hnedka první rány, která nespadla. Ostatní rány jsem pohlídala a stojka byla na jistotu, protože můj výkon na trati nebyl ideální. Nejelo se mi dobře a víc trestných kol jsem si nemohla dovolit.“ (Český rozhlas)

Naopak na své poměry dobře jela Jessica Jislová, byť jí to na lyžích taky moc nechutnalo. Každopádně s 50. časem a dvěma nulami skončila na životní 24. příčce. „Jsem spokojená. Snažila jsem se jet svůj závod, nevnímat okolí a myslím, že se mi to docela povedlo. Před střelbou jsem se hodně snažila vydýchávat a střílet v klidu. Teď půjdu na masáž, zítra volný trénink a v sobotu se odměním stíhačkou.“ (Český rozhlas)

Ve video rozhovoru Jessica ještě vysvětluje své „divadlo“ v cílovém prostoru:

Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *